Komiksy čtu rád a provází vlastně celý můj život, na druhou stranu se nepovažuji za HC fandu, nevyhledávám akce, bůhvíjak nehromadím (komu to neladí s velikostí mé sbírky, tak ať si odečtě Třeskoprsky a jiné relikty z dětství). Rád ovšem rozšiřím sbírku o své oblíbené autory a postavy a také mám obsesi na mnohdy bizarní vydavatelské počiny z 90. let.

Komiksulum vitae
Se čtením komiksů jsem začal úměrně svému věku a místu narození - Čtyřlístky, ABC, Šípáci apod. K mému rozhledu posloužilo pár rodinných přátel v emigraci, kteří mi občas přivezli především německého Asterixe, Garfielda a u nás neznámý westernový Sölvpilen v norštině. Začátek 90. let se samozřejmě nesl ve znamení Komety, Disneyovek a dalších svobodných vydavatelských počinů. V polovině dekády jsem si dal pauzu na jančení a ke komiksu se vrátil s nadcházejícím miléniem a novým crwavým vydavatelským boomem. Chvíli mi vydrželo hromadit většinu co vycházelo, bylo to fajné objevování nových dimenzí žánru a studium klasiky. Při zjištění, že se vše začíná trochu opakovat, potřebě utrácet peníze jinde a především jiným starostem a zájmům jsem komiks zase na léta opustil. Poslední dva roky se o něj opět trochu živěji zajímám, rád si koupím dobré čtení, ale pečlivě vybírám. Za milník bych považoval i tento web, jistě je co zlepšovat, ale autorům velký dík a podpora, díky okrajovosti žánru se doufám nedočkáme záplavy blbů a komerce jako na čsfd.

pozn.
czekomiks, ducktales1, 99filmů, návody,muriel, 4list:ostrov, mašinerie,asterix na korsice
pozn.
návody, 99filmů
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš5.12.2023 21:00Z řeckých bájí a pověstí
  Gabriel Filcík byl jedním z nejdůležitějších kreslířů mého dětství a třeba spolu s Jiřím Kalouskem pro něj budu mít slabost už stále. V tandemu s pány Augustou a Honzákem navíc vytvořili jeden z těch pro mě opravdu zásadních komiksů, a to Odysseova dobrodružství v trojské válce. S těmi se tato publikace drží tématu řecké mytologie a je obdobná i formou. Je srovnatelná i kvalitativně a dle mého si v ničem nezadá třeba i s Asterixem, který se pro srovnání hodí jakožto rovněž důstojný a poučný, ale stále vtipný a čtivý popularizátor starověku pro děti. Přeci jen mám ale pocit, že kadence vtipů už není taková jako v Trojské válce, kde mi i více sedl jeden uzavřený příběh než mnoho krátkých. Nemohu pro to najít oporu, ale jsem přesvědčen, že nějaké tyto příběhy už vycházely někdy na přelomu 80. a 90. let v Ohníčku. Každopádně publikaci vřele doporučuji zdaleka nejen dětem, ve finále i pro dospělého a nesběratele komiksů je milým krátkým exkurzem a osvěžením těch nejdůležitějších řeckých bájí. EDIT: Tak jsem našel inkriminovaný Ohníček, je tam komiks od Filcíka (scénář Jiří Plachetka) nazvaný Věčný oheň, kde se mj. objevuje Prometheus a další prvky z řeckých bájí, neshoduje se však s touto knihou.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš10.10.2023 19:20Modrá CREW #29 - Okko: Cyklus vzduchu
  Kvalita se nemění a stejně jako druhý díl už hodnotím nadprůměrně. Osudový nepřítel, (letmý) origin Nobura, linka s mladým hlídačem mostu, posedlá dívka... Jak mi první díl Okka kdysi přišel v pohodě, ale průměrný, tak další sešity mě v rámci žánru nadchly. Těším se na další.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš10.10.2023 19:16Modrá CREW #15 - Okko: Cyklus země
  Za mě posun směrem nahoru i přes trochu nudnější pasáže s putováním. Krysí tvor, mystéria, akce, fajn postavy. Spotřební čtení, ale na úrovni.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš16.8.2023 15:50Modrá CREW #26 - Ekhö: Zrcadlový svět #9, 10
  Mám pro Ekhö velkou slabost a ne, že by devítka a desítka byly nějaká katastrofa, ale zacyklení je už alespoň pro mě dost znát a nezachránil to ani epický výlet do Číny. Zamrzela taky skoro naprostá absence lehkého erotična, jeden z trademarků a důležitých součástí Ekhö. Kolega deefha to níže zcela vystihl.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš30.7.2023 16:53Modrá CREW #22 - Hrobař #5, 6
  Takhle si představuju western, nechybí snad nic včetně fatalistického velkofinále. Klidně si to dovedu představit zfilmované od nějakého klasika žánru. Jen tak dál.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš30.7.2023 16:49Modrá CREW #20 - Dobyvatelé #3, 4
  Ne, že by druhý díl Dobyvatelů nějak vystoupil ze stínu spotřebního dobrodružství, ale přeci jen již příběh jede na plné obrátky, rozjíždí se mystéria, dějové zvraty.... Stále rodokaps či šestákové čtení, ale lepší, než první dva díly a po prvotním zklamání z č. 19 bych vlastně i nějaký další díl bral.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš30.7.2023 16:45Modrá CREW #19 - Dobyvatelé #1, 2
  První dva díly jsou za mě čiré spotřební zboží, byť poměrně kvalitní. Dobře odvedené řemeslo, ale nic navíc. V těch různých postavách a kmenech jsem se celé dva díly ztrácel i kvůli monotónnímu vzhledu mnoha figur. Část panelů mi také přišla podivně statická, obličeje často bez potřebných detailů a mimiky. Tím nechci říci, že by to byl graficky nějaký odpad, to rozhodně nikoliv, ale žádnej John Buscema apod. se rozhodně nekoná, viz zmínka o dobrém řemeslu. Neustálé odhalování prsou spíše otravné a samoúčelné, někdy je méně více. Není nic lepšího do starověké bitvy, než tam jít do půl těla, zvláště pro ženu, že?
 • J.Connor
  Velmi atmosférické a osobité, se skutečně velmi specifickou poetikou i vizuálem. Mám pak dojem, že si vcelku dovedu představit stopu, kterou to ve své době zanechalo a i vliv na věci budoucí. Celkový dojem pro současného a dosud nepolíbeného čtenáře však není ve výsledku úplně hluboký a člověk se neubrání úvahám o silně působícím zubu času. Čas nevrátím a silný nános žánrově spřízněných tun komiksů ale i jiných děl sice pozdějších, ale z mého pohledu o mnoho kvalitnějších, sráží milého Corta už dnes spíše do vod průměru. Také si nejsme úplně jist, že jsem grafickou osobitost vždy úplně ocenil, např. u ztvárnění některých ženských postav. Jsem rád, že mám tenhle kousek ve sbírce, ale nákup dalších dílů bych velmi, velmi, vážil.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš20.7.2021 17:30Diosamante
  Asi poprvé jsem z nějakého komiksu od Joda ne snad vyloženě zklamán, ale rozhodně ani nijak zvlášť nadšen. Diosamante má některé silné momenty a myšlenky, ale pokud toho člověk od mistra četl více, zde už se neubrání jistému dojmu repetice. Co se týče kresby, budu asi patřit k menšině, ale Galova kresba ve mně zanechává pocity již shora uvedené, zde navíc ještě více než v případě Dobyvačných armád. Jeho styl je nepochybně osobitý a neuvěřitelná pracnost z toho úplně čiší, ale některé výjevy a zvláště postavy na mě působí statickým a poněkud neživotným dojmem a úchvatné panely střídají, alespoň z mého ryze subjektivního pocitu, ty průměrné. I přes uvedené, ale Diosamante považuji za velmi dobrý komiks a jsem moc rád, že jsme si ho v češtině mohli přečíst, navíc v krásném vydání, jen s ohledem na zúčastněné cítím potřebu být v hodnocení trochu přísnější.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš30.5.2021 13:48Snění
  Mně osobně tento typ kresby nijak neuchvacuje obecně, konkrétně v případě tohoto alba jí považuji za takový milý standard, sice dodržující vysokou míru řemeslné kvality, ale postrádající originalitu či autentický coloring. S příběhem je to v podstatě obdobné, jednohubka, která neurazí, ale ani nenadchne. Za velkou devízu snění tak považuji jen, a to opravdu velmi zdařilou, hru s erotickým napětím, což u tohoto žánru není vůbec samozřejmostí, kdy je drtivá většina obdobné produkce buď zcela bez náboje nebo je zase až příliš explicitní.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš15.5.2021 13:56Hubert
  Zážitek jako z dobrého evropského artového filmu o osudech jednoho (neo)byčejného člověka. Jen je škoda, že je to svou formou jen taková jednohubka, které se díky tomu nepodaří zažrat tak, jak by asi byla schopna.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš20.1.2021 16:23Čertův rypák / Tulipánek (paperback)
  Výtečný book, to je bez debat. Pro komiks, alespoň mně známý, tématicky pole neorané, ale tím lépe. Navíc moderní dějiny je potřeba si neustále připomínat, rádo se na ně zapomíná a přitom nebezpečí tyranií číhá stále, v některých částech světa ani nikdy neodešlo. Mám jen dvě takové, snad ani ne výtky, spíše poznámky. Na to, jak jsou oba příběhy epické a řeší dost témat, mi ve finále přišly oba docela stručné, vydržel bych peripetie týkající se obou postav sledovat mnohem déle. A nemohu se nějak rozhodnout, jestli mě mystické vsuvky trochu rušily nebo byly příjemným bonusem k již tak bohatému ději.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš15.10.2020 16:45Odysseova dobrodružství při návratu domů
  Dnes již těžko sehnatelná rarita, mně to zabralo x let shánění a levné to tedy ve finále vůbec nebylo. Ale nelituju. Jednička je kultovní čtení mého dětství, které bych se vůbec nebál srovnat třeba s Asterixem, ve smyslu nahlédnutí do starověku, poučného, avšak mimořádně vtipného a plného nadhledu. Dvojka dle mě nijak nezaostává za jedničkou, ale přeci jen už to není takovej nářez, jako když je vám osm let. Filcíkova kresba sice na první pohled může působit jednoduše, ale ve finále je tam naopak velký cit pro detail a humor, já osobně ho mám jako ilustrátora především dětské literatury hodně rád (viz také Petr a Hanka aj.). Velmi nadprůměrné čtení, samozřejmě především pro děti, nicméně také podobně jako v Asterixovi některé vtipy docení spíše starší čtenáři (například Odysseus v Laterně magice asi není úplně všeobecně známý).
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš10.10.2020 10:05Královská krev I.: Svatokrádežná svatba
  Červená knihovna jaksepatří.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš22.6.2020 18:52Caravaggio (paperback)
  Skvost
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš10.5.2020 10:51Arturovci
  Rád sbírám rarity z 90. let a konečně jsem za pár kaček v antiku dohnal Arturovce. Petr Chytil je poměrně známý ilustrátor, dělal třeba pro Trnky Brnky a pro TV a s jeho prací, byť třeba nevědomky, se už setkala velká spousta čtenářů. Jeho styl mi není úplně blízký, ale musím uznat, že je osobitý či řekněme nezaměnitelný, a kresba, byť zde jednoduchá (panely často bez pozadí a detailů atp.), je vedena jistou a už v této době profesionální rukou. Klubácké příběhy rozhodně nejsou nějak staromilské, ale už aktualizované na počátek 90. let. Každá stránka čítá pravidelně osm panelů s ukončeným příběhem, či spíše řekněme rozfázovaným vtipem končícím často nějakým gagem či vtipnou pointou. Je asi škoda formátu (sešitek A5), protože jednotlivé panely jsou často přeplněné až běda a přes bubliny už ani nemusí být moc vidět děj. Arturovci rozhodně nejsou žádné zásadní dílo českého komiksu, ale na druhou stranu v záplavě spousty obdobných pionýrských pokusů z 90. let, které dnes působí spíše jako parodie nebo vydání žáků ZŠ (např. http://comicsdb.cz/comics/1491/tri-musketyri-1 nebo http://comicsdb.cz/comics/2873/soudek-1 ) hrají rozhodně prim a při velkorysejším vydání a nabírání zkušeností autora si dovedu představit oblíbenou a pěknou sérii. Na konci je avizováno volné pokračování z Divokého západu, o jehož vydání nic nevím, ale Petr Chytil jej na svém webu uvádí stejně jako informaci, že Arturovci byl skutečný klub a barevnou verzi.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš17.4.2020 20:56Klezmer: Cesta na východ
  Výtečný komiks, hlavně zase trochu něco jiného v tom našem obrázkovém čtení, úvahy na konci to posouvají ještě dál a jsou skutečně podnětné. Fascinuje mě taky, jak někdo pár jednoduchými tahy, zde navíc naoko neumětelskými, či roztřesenými, dokáže vyjádřit tolik. Výjimečně mi ani nevadí, že nevyšly další díly, přišlo mi totiž, že by v tomto momentu vlastně mohl příběh skončit (byť čistě formálně otevřený) a zbytek nechat na čtenáři a na pocitu, který kniha vyvolala.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš17.4.2020 15:13Drsná škola (limitovaná edice)
  Mňam do p***! Where´s Wally Nixon? ... Jen k té limitované edici, už si je nekupuju, takže nevím, jaký je současný standard, ale dříve mě moc nebraly ty bonusy (čestnou výjimkou budiž klíče z druhého Locke and Key). Za mě je i tady škoda, že bonusový plakát A3 je celkem obyčejná obálka a ne třeba nějaký ta fajná dvoustrana, klidně i A2. S ohledem na cenové navýšení mi to prostě nepřijde jako adekvátní odměna.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš6.4.2020 15:59Šílená ze Sacré-Coeur
  Je pravdou, že závěrečná část už mě tolik nevzala a zpětně to přisuzuji hlavně změně stylu Moebia, musel jsem se i ujišťovat, že to skutečně dělal on. Já v tom tedy manga styl (dle doslovu) dešifruji docela marně, spíše mi to připadá jako odkaz na klasickou francouzskou školu ilustrace pro děti a mládež. Byť mi takhle ambivalence mezi dospělým scénářem a "dětským" vizuálem často sedí (Criminal 2, Parker), tady se tak nestalo. A on i ten scénář už neměl takové obrátky. Na druhou stranu, první dva díly mi fakt učarovaly, navíc příjemná změna se s oběma autory potkat nikoli na poli fantastiky. Úplně jsem si při čtení představoval, že sleduji nějaký podařeně absurdní snímek klasické evropské školy, třeba Buňuela nebo Bliera.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš6.4.2020 15:37JLA: Svoboda a spravedlnost
  Musím říci, že Alex Ross a navíc karanténa (neměl jsem tušení, o čem to je, kupoval jsem jen kvůli Rossovi) tomu udělali dobrou službu, ale nevím, jestli to vyváží tu zjevnou skutečnost, že je to jen víceméně další banální superhrdinská historka. Navíc poněkud zkratkovitá, což se bije právě s epičností obrazů... Inu nevím, přihlédnu tedy i ke krásnému vydání,volím shovívavost a zaokrouhluji nahoru.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš6.4.2020 15:30Čerstvě deflorovaná dívka a jiné příběhy
  Potutelný úsměv... jsem měl nasazen celou dobu. Po velké pauze jsem se rád uložil v mistrově hřejivé náruči.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš3.4.2020 21:05Skalpy #10: Konec cesty
  Jednička mě jako (celkem) milovníka drsných krimi a indiánské historie strhla natolik, že jsem si těch pět let milerád počkal, až to budu moct dát najednou. Karanténa k tomu přišla velmi vhod a prvotní úsudek neklamal, ba naopak. Pro mě je to jedna z nejlepších sérií vůbec, nemá vůbec smysl probírat jednotlivé booky, není žádný slabý, nevidím tam jediné zaváhání. Nejednoznačnost postav dotažená k dokonalosti, naprosto delikátně nadávkovaná civilnost kontra nadsázka a hra s očekáváním. A to nemluvím o té moc hezké jemné nadstavbě k tradičním noirovým radovánkám v trýznění postav ve smyslu politickém, historickém či společenském. Co se týče závěru, jsem už znavený ze všech těch šokujících zvratů a netflixovských cliffhangerů, i cesta může být cíl a byť je samozřejmě gradace a určitá míra odhalení pro každý scénář důležitá, není nutné každý příběh zakončit nějakým obřím šokujícím vyvrcholením. Navíc u něčeho takto hutného a intenzivního si vlastně ani nelze představit, že to jeden moment všechno přebije, změní atp. Takže ne, nejsem nespokojený ani co se týče závěrečného dílu, naopak jej vnímám jako velmi zdařilý, byť neokázalým způsobem. A v tom vlastně navazuje na celou sérii jako takovou. P.S. Pro fanoušky italského seriálu Gomorra, nepřipomínal Vám postupem času Dash taky Cira di Marzia?
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš3.4.2020 20:50Vůně neviditelného
  Mám s čistě erotickým žánrem problém. Ne, nepřijde žádná Freudovská analýza, jen úplně nevím, jak to hodnotit. Z globálního hlediska je to totiž tenhle book jen "ptákovina" o ničem s celkem fajn kresbou. Na druhou stranu by asi člověk při hodnocení měl žánr zohlednit, přeci jen Garfieldovi a Z pekla taky dám pět hvězd a srovnávat je úplně nemůžu. Co je ale tím předmětem hodnocení u tohohle? Zábava? Jestli to přinese nějaký rajc? Je fakt, že jako adolescent bych se asi pobavil o dost víc a nemůžu Manarovi upřít, že v tradičním vynalézání filmových či jiných erotických souputníků, kterak navléct scénář na co nejvíc styků je celkem rafinovaný a koncept s neviditelným milovníkem dost neotřelý. Takže to dnes nechám v nadprůměru, ale nákup Manarových čistě sólových věcí už budu do budoucna dost vážit.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš19.3.2020 11:18Bouncer
  Chvíli jsem váhal, jestli to není od mistra trochu spotřebnější zboží, než jsme zvyklí. Nabízela se totiž i paralela s nedávno čteným Hrobařem, který je sice fajn, ale jmenované přízvisko o něm docela platí. Netrvalo však dlouho a Jodo mě zase uchvátil svým vypravěčstvím a fantazií. Skvělý western, a to se dovolím považovat za člověka, který má v tomhle žánru docela nakoukáno, takže s drsnějším a špinavějším stylem jsem obeznámen a především s tucty variant fatálních příběhů ze širých plání též. Přesto Bouncer zaujal, a to více než dost. Mně se ten Jodo snad nikdy nezají...
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš8.2.2020 23:51Traum: Maják 1
  Tomáše považuji za zakuklenou hvězdu českého komiksu už léta a po letošních Murielách doufám, že teď už bude každému jasné, že z tohohle kokonu se vylíhl náramný motý(a)l. Vizuálně hraje minimálně v ČR naprostou extraligu, sebevědomé dílo, žádný underground, který touhle škatulkou jen maskuje grafické nedostatky, jak tomu v našich luzích a hájích často bývá. Osobitá a svébytná vize, která dle mě splňuje ty nejvyšší standardy vizuální stránky grafických románů. S ohledem na dosavadní formát a stádium si nechám zatím jednu hvězdičku v záloze, jak se vyklube scénář.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš8.2.2020 23:51Traum: Plod
  Tomáše považuji za zakuklenou hvězdu českého komiksu už léta a po letošních Murielách doufám, že teď už bude každému jasné, že z tohohle kokonu se vylíhl náramný motý(a)l. Vizuálně hraje minimálně v ČR naprostou extraligu, sebevědomé dílo, žádný underground, který touhle škatulkou jen maskuje grafické nedostatky, jak tomu v našich luzích a hájích často bývá. Osobitá a svébytná vize, která dle mě splňuje ty nejvyšší standardy vizuální stránky grafických románů. S ohledem na dosavadní formát a stádium si nechám zatím jednu hvězdičku v záloze, jak se vyklube scénář.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš8.2.2020 23:16Traum: Na konci cesty křížový
  Tomáše považuji za zakuklenou hvězdu českého komiksu už léta a po letošních Murielách doufám, že teď už bude každému jasné, že z tohohle kokonu se vylíhl náramný motý(a)l. Vizuálně hraje minimálně v ČR naprostou extraligu, sebevědomé dílo, žádný underground, který touhle škatulkou jen maskuje grafické nedostatky, jak tomu v našich luzích a hájích často bývá. Osobitá a svébytná vize, která dle mě splňuje ty nejvyšší standardy vizuální stránky grafických románů. S ohledem na dosavadní formát a stádium si nechám zatím jednu hvězdičku v záloze, jak se vyklube scénář.
 • J.Connor
  Přiznám se, že ke zcela odpovědnému hodnocení nemám dostatečné podklady a už ani znalosti, protože jsem Asterixe nečetl mnoho let a předtím až na jedinou výjimku jen ty klasické staré díly od G&U. Po tomhle sešitu jsem sáhl z rozmaru někde před časem v nějakém výprodeji a teď se k němu konečně dostal. A náramně se pobavil. Takže s ohledem na výše uvedené přiznávám, že je celé mé pozitivní hodnocení možná způsobené dlouhým odloučením od oblíbeného hrdiny, ale já žádný zásadní deficit oproti těm starým dílům a všemu, čeho jsme si na nich vždy cenili, necítím.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš15.1.2020 17:07Mrtvej svět
  Dokonalý. Vždycky obdivuju, když nějaký umělec takhle věrně, povědomě a autenticky dokáže zachytit nějaký fenomén či etapu života, v tomto případě vzpurné fáze adolescence. Film už si moc nepamatuju, víceméně kromě toho, že se mi líbil, ale i z toho mála je mi zřejmý, že se drží komiksu jen volně. Nevím, jestli na mě nedoléhala ta vědomost o jeho existenci, ale přišlo mi, že Ghost world ke zfilmování na poli amerického indie filmu přímo svádí. Po zklamání, které mi přinesla Patience je tohle reparát jako hrom.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš22.12.2019 23:22Dobyvačné armády
  Úchvatná epochální fantasy a moc příjemné překvapení, jako neznalý jsem totiž žádná velká očekávání neměl. U Gala mě tedy ne vždy braly obličeje a někdy i celé postavy, které mi zřídka přišly i podivně statické, ale to všechno vynahrazují až maniakální scenérie a exteriéry. Dřina, kterou musel vynaložit, je až hmatatelná.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš22.12.2019 23:15Svůdné touhy
  V pohodě sbírka, celkově asi průměr, ale dobře se to čte a byť je nosné téma stále stejné (a odlehčené), sbírka poskytuje slušný rozptyl přístupů grafických i scenáristických. Obdobně jako v případě předcházející sbírky se i zde vyskytuje pár kousků z XXX Comixů.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš14.12.2019 11:33Modrá CREW #12 - Hrobař #3, 4
  Jestliže se mi první dva díly dost pozdávaly, ale spíše v rámci průměru, tak postava lidožrouta, která dovolila nahlédnout i psychologii a historii postav ostatních, tahá díly 3 a 4 hodně nahoru. A tímhle směrem jde i můj palec za tuhle sérii.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš13.12.2019 21:00Modrá CREW #11 - Hrobař #1, 2
  Za mě je první Hrobař spíše průměr, ale moc pěkně vyvedený, u něhož se skvěle tráví čas. Modrá Crew zas a znovu potěší jako skvělá komiksová nenáročná zábava, především pak pro ty, jimž se už americký svět superhrdinů a (neo)noirovek za ty léta trochu přejedl. Jen tak dál...
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš1.12.2019 09:53Nejmocnější hrdinové Marvelu #067: Namor
  Má první setkání s Marvelem probíhala prostřednictvím Spider-mana od Semicu, kde zpočátku Namor vystupoval, navíc to byla jedna z postav legendárního automatu http://www.arcade-museum.com/game_detail.php?game_id=9717 , na němž jsem strávil hodiny a hodiny času a utratil pytle dvoukorun. Získal jsem tak na dlouho pocit, že Namor je jednou z hlavních postav univerza a až později zjistil, že je to spíše pravěký relikt na okraji zájmu. Stejně jsem ale z nostalgických důvodů rád vyzkoušel jeho sólovku. Tenhle book je klasická spotřební Marvelkovka s příjemným retroodérem (rozrušovala svou ošklivostí kolegu Carnage i třeba Brigitte Nielsen v Rockym?), pohodové oddechové čtení, které sice nemá žádnou velkou nadhodnotu, ale v rámci svých mantinelů v pohodě funguje. Otevřený konec mě hned lákal na další, tak to má být.
 • J.Connor
  Co se týče Tintina, tak mi nějak postačily tři díly vyšlé v 90. letech. Po letošní návštěvě Kodaně a obchodu Faraos Cigarer http://www.faraos.dk/, jsem zatoužil se seznámit s dílkem, po němž je pojmenován. Tento mega komiks (cosplay, games) krám doporučuju všem kolegům, podle mě to musí být jeden z největších shopů světa. Je to několik obchodů vedle sebe, které v podstatě zabírají celou jednu ulici v centru města. Jakékoliv jedno oddělení (Warhammer, manga apod.) je větší než klasický komiksový krám střihu CZ, Německa či vlastně čehokoliv, co jsem dosud navštívil, a že tu těch oddělení je... Co se týče samotného komiksu, tak jsem si musel dost zvykat na tu naivitu a "náhodovost" celého příběhu, ale musím říct, že postupem času jsem se díky vysokému tempu začal docela slušně bavit. Když navíc přihlédnu k datu vzniku, musela to být tehdy neskutečná bomba. Když si ale budu chtít někdy přečíst dílo podobného typu, přeci jen raději sáhnu zase po Asterixovi či Lukovi, kteří jsou přeci jen vyspělejší a pro dospělého tudíž zábavnější.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš30.10.2019 18:09Počítání mrtvých
  Komiks, o kterém se před 20 lety mluvilo se zatajeným dechem. Souhlasím, že tenkrát, kdy se všichni dojímali nad Lobem, by to byla pecka, ale ona je to docela pecka i dnes. Je to sice tupej akčňák, ale zabalenej v úžasný formě, a to někdy úplně stačí. Jde o to se srovnat se žánrem a nechtít po každém kusu, aby posouval hranice vnímání umění a měl emociální či psychický dopad na léta. Právě jako pocta Johnu Woo to tak úplně nefunguje, protože ten právě své epochální akční filmy protkal mnoha sice patetickými, ale poměrně hlubokými a zásaditými emocionálnímu pasážemi. Simon Bisley mi sice čistě subjektivně zas tak nesedí, ale je to neskutečnej bourák, zde navíc v nejlepší formě. Mimochodem pobavilo, jak Eastman v doslovu nebyl spokojen s vizáží Midnight, ta se přitom prezentuje a vypadá úplně přesně jako Julie Strain :D
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš20.8.2019 15:06Storm: Kroniky Pandarve (paperback)
  Moc děkuji MDEK, že jsem mohl napotřetí zjistit, jak to tenkrát s tím Stormem na Pandarve dopadlo. Nabízí se zejména srovnání se skoro současně vyšlým Žoldnéřem a u mě zatím Storm jednoznačně vede. Je pravdou, že dostal mnohem více prostoru, ale fantazie autorů je v případě Storma (zatím) ještě více uchvacující. Parádní space opera trash.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš20.8.2019 14:53Indiánské léto / El Gaucho (paperback)
  Klik jsem ani napodruhé nedočetl a třeba Gulliveriana a Zlatý Osel mě také příliš neuchvátily, hvězda Mila Manary u mě tudíž začala notně upadat a tenhle MDEK pošramocenou pověst zase trochu poupravil. Scenáristicky to sice opět není úplně veledílo, když tedy nejsem zcela schopen docenit to pátrání autorů po zapomenutých malých figurkách velkých historických událostí. Ale nejen toto je pak zajímavostí, také samotné nahlédnutí do ne úplně probádaných (minimálně komiksem) koutů světa a dějin, navíc svým pojetím vcelku originální. Manara nesoustředíc se jen na erotiku pak uchvacuje některými scenériemi a tradičně bezchybnou anatomií figur. Opakovaný motiv znásilnění včetně krutých následků pro jeho pachatele by si pak zasloužil samostatný rozbor, zejména vtipným by byl z feministického hlediska, když je přesným opakem mnoha revenge movies, kdy jako démon pomsty za neschopnou a slabou ženu musí zasáhnout muž, zatímco její soudružky akt znásilnění opakovaně bagatelizují či zlehčují a jeho následky vždy během chvíle odstraní bába kořenářka nějakou kopřivou.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš3.8.2019 16:02Žoldnéř #01: Kult svatého ohně
  Krystalická fantastika. Opulentní forma zakrývá prostý obsah, kde se sice mohutná imaginace autora také odráží, ale postavy a samotný příběh zůstávají přeci jen v "béčkové" rovině. Chci další, o tom žádná.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš9.6.2019 21:30Mistr meče
  Jedním dechem. I díky ne úplně perfektní kresbě a samozřejmě svižnému a napínavému ději z atraktivního prostředí temného středověku jsem si připadal, jak když jsem kdysi v Kometě hltal Křižáky od Kociána a Matějky.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš9.6.2019 21:23Oči kočky
  Oči kočky jsem si kdysi koupil v jednom pařížském antiku v nelichotivém A4 salátovém vydání. Tohle je jeden z těch zářných případů, kdy kvalita vydání povyšuje drobnou komiksovou hříčku na krásné umělecké dílo, kdy se forma a kvalita vydání stává nedílnou součástí díla jako takového.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš11.4.2019 17:56Kapitán Animuk loví v Africe
  Animuka jsem vždy viděl za nesmyslné ceny, takže když se v antiku objevil za tu přijatelnou, neváhal jsem. S bestiálním lovcem jsem se již setkal ve Veselé knížce seriálů a tady ve svém sólo počinu rozhodně nepolevuje. Tohle už by dneska pro děti fakt nevyšlo. Animuk v celkem 16 kapitolách (asi 9 společných s výše uvedenou knihou) předvede lov rozličných exotických zvířat, který je sice vtipný, ale také neobyčejně brutální a v kontextu dnešní devastace přírody a vzácných druhů vrcholně nekorektní. A to se ani nebudu rozepisovat o ztvárnění místních obyvatel. Abych moc neprozrazoval, tak za všechny tu, jak nosorožcova kůže nejde ani opakovaně prostřelit, ale vše se v dobré obrátí, když se ukáže, že odražené střely naštěstí putovaly do hlavy opodál stojící žirafy :D Pro milovníky historie českých komiksů milá povinnost.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš9.4.2019 15:20Modrá CREW #09 - Orbital #1, 2
  Na giganty tu máme MDEK a Argomiks, Modrou crew beru jako vítané lehké počtení mnoha žánrů oproštěné od Ennise, superhrdinů a dalších stálic trhu z minulých let, kterými jsem již přesycen. A Orbital opět splnil zadání parádně. Trochu mě zpočátku nebrala mimika obličejů, ale celkově je grafická stránka super, kromě Bilala mi upomíná především skvělý Dračí let z Komety, uznejte sami. Scénáře sice nejsou bůhvíjak nápadité a hluboké, a jediná hlubší myšlenka, tedy neustále omílaná integrace, trochu otravná, ale zase o to aktuálnější a celkově zábavné. Palec hore a těším se Divoký západ.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš25.2.2019 20:11Conan z Cimmerie, svazek I. (varianta A)
  Netušil jsem, že vyčůranost zavelela ke třem obálkám a bohužel si koupil zrovna tu nejošklivější. Byť jsem přečetl kompletního Howarda a většinu toho, co vyšlo v ČR komiksově, návrat do známých vod mi vůbec nevadil, naopak, první a třetí povídka jsou krásně zpracované po všech stránkách a opravdu jsem si je užil. Problém je ale ta prostřední. Nevadí mi odklon od tradičního znázornění hrdinů a nemyslím, že má každý jen kopírovat Buscemu, to bych si to ani nekoupil a nechválil 1. a 3. kus, ale ten 2. je vizuálně skutečně nepovedený. Chápu, že laické vnímání grafiky je subjektivní disciplína, ale tady je problém, že zpracování je infantilní a vůbec se k příběhu a obecně ke Conanovi nehodí. Nedaří se díky tomu vykreslit temnou a fatální atmosféru jedné z nejznámějších Howardových story, pro českého fanouška o to zásadnější, že příběhy s Belit vydával kdysi Semic. Takže jednu dolu, ale jinak krásný book se vším všudy včetně doslovu.
 • J.Connor
  Sérii NHM nekupuju a k téhle knize mě přivedla, jako jistě mnohé pamětníky, nostalgie z počátku 90. let, kdy C&D vydával Semic v sešitech Spider-man. A paměť neklamala, v dětství mi jejich příběhy byly až nepříjemné a je to skutečně poněkud dospělejší čtení, minimálně v rámci Marvelu temné, místy až špinavé. Přesně takový New York, který je znám z Taxi drivera, Půlnočního kovboje a jiných filmových skvostů té doby. Odpadky na ulicích, nuzné bytovky, pasáci, děvky, dealeři, úchyláci a světlo a dobro nemá šanci, možná snad jen v podobě psychopatického vigilanta, který se vlastně záhy stává tím, proti čemu bojuje. Byť by takovému příběhu slušela větší katarze a vyvrcholení a tohle jde spíše klasicky do nikam v zájmu pokračování série, dám nakonec plný počet, v rámci "žánru" si to rozhodně zaslouží.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš20.2.2019 09:36Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost
  No tak já mýtus o genialitě Thorgala udržuji rozhodně dál, protože v rámci žánru (odpočinkové čtení, fantasy komiks) nic moc lepšího zkrátka stále neznám a docela by mě tedy zajímaly ty první příčky, pokud je Thorgal pro některé komentující průměr. Kresba zůstává i přes jistý minimální vývoj na vysoké úrovni, scénář je sice už trochu repetitivní a hlavní motiv zápletky už poněkud absurdně vychtěný, ale stejně mě ten svět dokáže vtáhnout jako málokterý jiný. A možnost si konečně vychutnat celistvě několik "sešitů" najednou je prostě báječná, prosím, už nikdy nijak!
 • J.Connor
  IS původně nebyla řada věnující se komiksu, ale krátkým pohádkám a příběhům, které byly, ano, ilustrované. Přes drobnou výjimku s Holého Héraklem v roce 1984 zde začaly komiksy vycházet až v roce 1988, pravidelně pak od roku 1989. Baron Prášil zůstal někde na pomezí, stále se jedná o krátké texty s vylomeninami upovídaného barona, avšak doprovodné ilustrace zachycující některé výjevy z textu jsou rozčleněny na panely s bublinami. Takže asi to splňuje zařazení do databáze, ale nečekejte klasický komiks. Příhody jsou zábavné, kresbu Václava Kabáta také můžu a jsem moc rád, že jsem konečně po dlouhých létech zkompletoval další památnou sérii mého dětství / mládí.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš11.10.2018 20:37Goliat #3
  Goliat sice patřil k tomu nejslabšímu ze stáje Semicu, ale stejně jsem si pár čísel tenkrát koupil. Dnes je to pro mě ovšem cokoliv od Semicu vyhledávaný sběratelský artikl s neodolatelným odérem starých časů. Mám teď docela štěstí na doplňování starých sérií, spolu s vytouženým č. 30 Spider-mana jsem sehnal i trojku Goliata. Tenhle komiks se i docela špatně googluje, vychází mi, že je to komiks odněkud ze severu či Beneluxu, průměrné dětské čtení. Humorné je, jak Goliat v každém příběhu něco objeví (v tomto případě kolo, plavání a chov koček), ale stejně mu celý kmen zas a znova vůbec nevěří a považuje jeho nápady za ptákovinu. Je fajn, že prostřední dvoustrana je vzdělávací text, který pravěké záležitosti z komiksu uvádí na pravou míru.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš6.10.2018 13:45Svůdné schůzky
  Sborník trpící značnou nevyvážeností jednotlivých povídek, kdy některé jsou vyloženě blbé (třeba Trakař, který je i kresebně jak Trnky Brnky), některé skvělé (Bilal, Panika pod prádelními šňůrami). Nicméně i přes poměrně vysokou cenu (vzhledem k trvanlivosti čtení) je to fajn nahlédnutí do erotického žánru. Většinou nikoli pornografického! A právě tu drobnou rafinovanou lechtivost v dnešní přemíře explicitnosti oceňuju.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš6.10.2018 13:36Technokněží (paperback)
  Čirá radost, s každou další stránkou jsem se těšil na další výbuch Jodovy fantazie. Byť už od Jodorowskyho vyšly lepší věci, ke konci už to mírně ztrácí dech a na kresbu jsem si musel chvíli zvykat, stále je to pro mě absolutorium.... minimálně prvních pár sešitů jsem zas jen nevěřícně nábožně čuměl...
 • J.Connor
  Když už na sebe tak upozorňuješ... Nebudu zabíhat do detailů, snad jen, že Lybie je vskutku podivná (pokud vím, tak tam útočí NATO a ne USA), ale co kdo získal třeba "útokem" na Jugoslávii by mě skutečně zajímalo, asi budou vědět ve Srebrenici... Stále dokola mě fascinuje, jak se názorový proud, který zastáváš, označuje za okrajový. Kromě pár fotrů někde v Texasu a hrstky konzervatistů v Evropě si většina myslí to, co ty (pokud si teda něco myslí). Ať už se jedná o intelektuály (vedené různými salónně levičáckými kapacitami typu "erudovaný lingvista" Chomsky), tak o masu, neboť ta postřehla, že antiamerikanismus je IN a zastávaj ho i ty chytrý a slavný, takže neni co řešit, navíc se dá snadno obhájit v diskuzi (ROPA, VLIV, PRACHY). Až v poslední době, kdy už na spoustě míst skutečně teče Euroatlantidě do bot, se lidi začínaj trochu chytat za hlavu. Ano, "proUS masírka" médií skutečně existuje, je ovšem dost průhledná a naletí na ní tak možná opice. Všimnul sis v tomto duchu i masírky opačného gardu ? Všimnul sis, kdo vlastní a financuje řadu západních televizí, novin, artu apod. ? Mimochodem odkud víš, že Lybie na tom byla tak dobře ? Z masmédií ? Jo,jo je to smutnej okamžik, kdy si člověk uvědomí, že svět je ovládán bojem několika supermocností a on je pouze postradatelnou jednotkou (ovšem jednotkou, která má teď a tady nejvíc práv a možností je hájit v historii lidstva). Já osobně volím teror hamburgeru, komiksového braku a hollywoodského škváru, na Korán mě neužije, na čínskej komunismus s lidskou tváří jakbysmet a v obětí ruského medvídka jsem už byl. Kolik kritiky kdo zanechal u podobně roztahovačných kousků Ruska, Číny, Írán(k)u a dalších ? V těchto státech se veřejně rozhodně nediskutuje a Chomsky by visel na nejbližším kandelábru. Kolik bylo demonstrací za zájmy utlačovaných v tomto případě ? Proč prakticky žádné, jedinou výjimkou je "trendy" Tibet. Myslíš, že v Sierra Leone, Rwandě či v Barmě aj. by svého času docela brali hamburgerový teror, než impotentní či žádné intervence OSN ? Docela rozdíl mezi Jižní a Severní Koreou, viď ? MÍR VŠEM bohužel znamená občasnou VÁLKU. A jsem moc rád, že žijeme na místě a v době, kde si můžeme takhle v klidu, byť vášnivě, podiskutovat, a to i díky válečné závislosti USA. Zduř.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš11.11.2019Prodám
  nabídka komiksů, ceny až na výjimky spíše symbolické, čistím chlévy a nechci vydělat, jen to spíš udat do dobrých rukou (email v profilu)
  Conan: Dcera pána mrazu (2009, 2. vydání, čtené, mírně ošoupané)
  Spider man – Návrat (2003)
  Ghost Rider: Cesta do zatracení (2008)
  Sebevražedný oddíl 1 (paperback)
  Vetřelci Omnibus 5
  Vetřelci Omnibus 6
  NOE 1 – 3
  Malý princ 2: Planeta ohnivého ptáka
  UKK Komplet 86
  UKK Komplet 114
  UKK Komplet 99
  UKK Komplet 91
  Wetemaa
  Češi: Jak se stal Havel prezidentem
  Čtyřlístek 180
  Asterix a kotlík (2. vydání, 2001)
  Duhová Regina 1
  Aréna č. 4
  Vzpoura androidů
  Power Rangers 4 – 6/2008, 1 – 3, 5 - 11/2009, 1 – 6/2010
  Gormiti 14
  Stáje Green Hills 2 – 10
  Děsivé dějiny Egypt
  Děsivé dějiny Rytíři
  Totally Spies 7, 8
  Star wars magazín 4 – 10/2013
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš6.4.2020 15:47* Připomínky a návrhy
  Ahoj, jen noticku, že odkaz na web Jodorowskyho v profilu autora odkazuje na depilační salóny v Tokiu :D
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš9.4.2014 09:18* Připomínky a návrhy
  Připojuju se k ucelenosti. Já osobně bych nedělal ani samostatný profily tomu, že něco vyjde v měkkých a tvrdých deskách, tyhle odlišnosti bohatě stačí poznámkou. Mně by upřímně stačila poznámka asi u dalších a např. obálkou se lišících vydání. Chápu, že je to pro vášnivce více položek ve sbírce, ale to je asi tak jediná výhoda, zbytečně to pak rozděluje komentáře a hodnocení, a to jak z hlediska uživatelství, tak objektivity. Vemte si takovýho Asterixe, kde mají některá čísla i pět profilů, pak je diskuze a hodnocení úplně o ničem.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš3.2.2014 13:51* Připomínky a návrhy
  Také bych "Mají" nechal. Důvody již kolegové vyčerpali níže.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš20.12.2013 12:25Sběratelský klub
  Já jen aby nedošlo k mejlce (jak říkal Sam Hawkins) :)
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš19.12.2013 12:15Sběratelský klub
  Kapis, Toe: Dal si tam odkaz na na Firehanda, kterej vyšel už dávno, ten vyprodanej bude, ale aktuálně vyšlo tohle http://www.comicsdb.cz/comics.php?id=5159 Psal jsem panu Říhovi a včera večer ještě byly.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš17.11.2013 18:27Filmový a hudební klub
  Mně docela dost sedí asi ten nejznámější fancast, bohužel až na Custera a Tulip, navíc Jesse je pro mě tak ikonická postava, že asi nebudu spokojenej nikdy. Nicméně pár těch vedlejších postav tam podle mě ten týpek trefil naprosto geniálně, Fassbender jako Cassidy je nutnost, jenže těžko mu bude přicmrndávat takový béčko jako je Olyphant. http://www.comicbookmovie.com/fan_fic/news/?a=30257
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš20.8.2013 00:06* Připomínky a návrhy
  U komiksu http://comicsdb.cz/comics.php?id=3303 není vazba leporelo, ale klasická, dejme tomu sešit s látkovou vazbou. Leporelo bylo jen u prvního dílu, což je konečně vidět i obou coverů, že jen ten první má látkovou pásku na obou stranách.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš15.3.2013 12:16* Připomínky a návrhy
  to, co říká Grrr by se mi taky líbilo
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš12.2.2013 12:34* Připomínky a návrhy
  čus, tohle se jmenuje "NADANÍ" nikoli "NADÁNÍ" http://www.comicsdb.cz/comics.php?id=4568
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš9.1.2013 08:39Pindárna
  Taky jsem to během oné horečky viděl prodávat přes litr. Co je ale smutné, že ještě tenhle víkend (5.1.) jsem viděl prodat spider-mana za 400 ;)
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš27.12.2012 12:54* Připomínky a návrhy
  mučas grácijas !
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš19.12.2012 08:28Pindárna
  aha, já to blíž nerozklikával a spokojil se s titulkem "skladem ANO" ...tak to sorry za případnou chvilku naděje
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš18.12.2012 09:00Pindárna
  Neutrino: http://www.intercrosse.eu/
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš17.12.2012 23:23* Připomínky a návrhy
  supa !
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš14.12.2012 10:24* Připomínky a návrhy
  Zack: dík za info, já jen jestli mi něco neuniká a ještě 1x chci taky zalobovat za číslíčko u hodnocení, myslím, že počet komiksů, které jsem hodnotil (= četl) je také docela zajímavý údaj
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš13.12.2012 08:27* Připomínky a návrhy
  čus, jsem slepej nebo nejde editovat profil ? a nemohlo by být u kolonky Hodnocení také jejich počet ?
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš3.12.2012 08:26Pindárna
  Díky za tipy kolegové ! 3 stíny i Ibikus vypadají dobře, Letní blondýnku vlastním a ta je vynikající.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš29.11.2012 08:34Pindárna
  Nemohli byste mi někdo znalý doporučit (kvalitní) komiks podobný "Pod dekou" ? Kupuju zavedené série a starší věci a nemám moc přehled, co vychází aktuálně. Nemusí to být podobné přímo námětem, ale spíš, aby se jednalo o civilní, dejme tomu citlivý příběh. A ne Corrigana či Padoucnici. Dík.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš17.9.2012 23:10Pindárna
  1) Preacher
  2) Crying Freeman
  3) Hellblazer
  4) Thorgal
  5) Comicsové legendy
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš18.8.2012 10:27* Připomínky a návrhy
  dik, tady http://www.comicsdb.cz/comics.php?id=299 má být v popisu METLIČKA.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš16.8.2012 12:36* Připomínky a návrhy
  V obsahu http://www.comicsdb.cz/comics.php?id=3794 je špatně jméno Hulka (Bruce Banne)
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš28.6.2012 10:59Pindárna
  Jj, to bude pravda, jak jsi to "řek" vybavilo se mi to.... To asi všichni, navíc i zpětně ho musím ocenit, je to opravdu vkusná pohádka, profi natočená se spoustou lokací a nezapomenutelných postav, dost temná i k zamyšlení. Pro mě osobně nadčasový klenot.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš28.6.2012 08:30Pindárna
  Zkoušel jsem chvíli strejdu googla, a sice se u Images: "Sandonorico neverending" objevují sfingy, ale textově nic najít nemůžu. Je ale dobře možný, že Sandonorico bylo něco až za těmi sfingami, ale co tam vlastně bylo si už nepamatuju :)
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš27.6.2012 15:17Pindárna
  Sandonorico !
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš18.6.2012 08:52* Připomínky a návrhy
  super! jen drobnost.. nešel by přidat jejich počet jako u komentářů, když už je to ten "přehled" ? :)
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš7.6.2012 13:41* Připomínky a návrhy
  Zack: Jsme už spolu řádně polemizovali o hodnocení v profilech komiksů, i když mě třeba zajímá, jak kdo hodnotil i z těch, co nekomentovali, chápu, že to je třeba marginálie... ale abych měl já sám dostupnej seznam Jak a Co jsem hodnotil, to mi přijde dost zásadní. Už se asi 2 měsíce chystam předělat hodnocení v závislosti na hvězdičkách, ale nemám jak, protože nevím, co jsem hodnotil, pokud jsem to i nekomentoval, což je minimálně polovina, ne-li víc.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš7.6.2012 13:00* Připomínky a návrhy
  Jasná věc, když už se narazilo i na mě, tak jsem to vztahovačně zmínil, ale jinak ať si samozřejmě každej ignoruje co chce. Nechtěl jsem tím nikoho ani sebe obhajovat, šlo mi spíš o tu atmosféru kolem toho, která mi přijde vzhledem k velikosti komunity naprosto zbytečná včetně tohoto technologického zlepšováku vzhledem k počtu přispěvatelů a příspěvků. Mno, konec hipisácký vsuvky, pokrok holt nezastavíš :D já bych hlavně bral třeba ten seznam hodnocení u komiksů i v profilech
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš7.6.2012 10:13* Připomínky a návrhy
  Nějak nám tu rostou fašizující tendence - chodí nás sem "5a1/2" a je hrozně nutné mít black/ignore list, případně se tu snáší kritika na někoho, kdo je takovej jouda, že sbírá dětský komiksy. Trochu tolerance hoši ! Jak odfiltrovat Entitu? a co by se tady pak na diskuzáku vlastně dělo zajímavýho? Napastovaný vtipy a vzájemný podkuřování? Cítím se dotčen i osobně neboť jsem si dovolil ke 30 čtyřlístkům napsat víc, než jen "klasika z mého dětství" a už je kvůli mě taky potřeba ignorelist, aby se někomu nezavařilo kolečko od myši. A až se budeme všichni ignorovat, tak si pak budeme psát tajné vzkazíky interní poštou, no úplný žůžo a ještě si budeme dávat bodíky, abychom se trochu rozkastovali. Líbí se mi, že sem chodí menší polouzavřená komunita lidí se společným zájmem, která dle mě obsahuje drtivou většinu "vážných" zájemců o komiks v ČR. Takže na tom asi tvůrci nezbohatnou, ale ten svobodný a komunitní duch je právě ten úžasný benefit, takže nezavádějmě píčoviny a zajímejme se o to, co jiní čtou, kupují, vydávají a jak se jim to líbí, i pokud je jim třeba 15 a mají rádi Donalda, kupují si v dospělosti WITCH nebo komentujou Čtyřlístek.
 • J.Connor
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš11.4.2012 17:19* Připomínky a návrhy
  Zack: super, dík za odpověď náčelníku ... komu se dají posílat scany? Nadále vaskovi ?
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš9.4.2012 16:21* Připomínky a návrhy
  Zduřte, jsem jen natvrdlý nebo nejde měnit obsah (text) profilu ? k prosbě o seznam hodnocení se připojuju. Pěkné Velikonoce.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš14.2.2012 10:38* Připomínky a návrhy
  Zack: super a dík za info
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš14.2.2012 08:33* Připomínky a návrhy
  Mám asi taky jeden bug: dám série / čtyřlístek - celá série má 6 "stran". Pokud nahoře vyplním stranu "2" a dám přejít, tak v pohodě, pokud ale dole kliknu na "další strana ze 6" vrátí mě to na seznam všech sérií........... pak ještě dvě hnidopišské: 1) uvidím odkaz na sbírku i v profilu uživatelů? teď se na ni dostanu jen přes sekci sbírky, což je trochu nepraktické, kromě šmíráctví jde o to, že spoustu komiksů jsem objevil až takto - u někoho, protože byly uložené před dlouhou dobou a pokud nejsou součástí nějaké série nebo od známého autora, tak se hledají velmi těžko...navíc i sám zjistím finální číslo své sbírky jen přes sekci "sbírky" 2) předpokládám, že "prázdné komentáře" jen s hodnocením se nevrátí..ale rád bych zjistil, jak a kdo hodnotil, bude tedy nějaký ten seznam hodnocení ? Sorry nechce se mi to zde procházet dozadu... Dost špatně se taky zpětně hodnotí (nehledě na to, že jsem byl v tomhle svědomitý a prakticky vše až na Mickey Mouse jsem před hodnocením znova četl nebo aspoň pročetl ), protože profil mi sice píše 1037 hodnocení, ale od půlky to končí a ty, které jsem jen hodnotil už nedohledám... nebude tedy něco jako seznam komentářů + seznam hodnocení?
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš8.2.2012 09:39* Připomínky a návrhy
  Jasný, tomu rozumim. Já to právě chápal tak, že se bráníš z ideového hlediska (lidé čtěte!) vůbec ukázat jak kdo hodnotil, s dovětkem, že by to ani technicky nešlo. Což mi neladilo :) To víš, je to sice Tvoje dítko, ale má spoustu strejčků a tetiček, co chtěj kecat do výchovy, když maj toho fakana tak rádi :)
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš8.2.2012 08:53* Připomínky a návrhy
  super :)
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš8.2.2012 08:46* Připomínky a návrhy
  Zack: Ne, ze bych Te necetl, ale nechapal zcela urcite. :) Pokud to, že to "že u příslušného komentáře to není tak nějak není příslušný a hodnocení bude linkovaný na autora" znamená, že ve finále uvidim, jak kdo hodnotil hvězdama (podobně jako jsem dřív i zde viděl procenta), a to i ve svém seznamu komentářů s tím rozdílem, že na to bude tlačítko ON/OFF, tak je to samozřejmě vynikající a míru zdar!
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš7.2.2012 18:37* Připomínky a návrhy
  Předně, o 5/10 jsem už nemluvil, stejně si předeslal, že to min. rok necháš. Ty debaty navíc nikam nevedou, ani jedno z řešení není "lepší".............. Komentář a hodnocení vkládáš odděleně i na čsfd. Myslím, že logický vztah pramení z nějaké podobné podstaty a ne z toho jestli něco dělám odděleně. Většinou močím a kálím odděleně, ale dost to spolu souvisí. Opravdu nechápu, proč nemůžu zároveň s komentářem vidět i hodnocení. Na ČSFD jsem odkázal proto, abys viděl, že když se u komentářů (a to i v seznamu komentářů konkrétního uživatele) vyskytují také hvězdičky, není to nic nepřehledného či matoucího, naopak, usnadňuje to rychlou orientaci.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš7.2.2012 14:56* Připomínky a návrhy
  Beru to Zacku, pokud dělám na svých věcech, přistupuji k tomu obdobně, je to košér. Myslím, že Tě ale může těšit, kolika lidem vývoj CDB není lhostejný. Pokud bych slyšel nějaké opravdu rozumné důvody pro 5*, tak už mlčim jako hrob. Ale kromě zpochybňování neslovního hodnocení jako takového a dosti podivného argumentu o vzrůstajícím "renomé" průměrných komiksů (zde to nemám vysledované, na čsfd je to přesně naopak mimochodem) jsem nic moc neslyšel. Jsou desítkáři hlučnější nebo zkrátka píší víc, než "5 * je v poho" ? Ach jo, přestávam pičovat....jen prosím to celkové hodnocení nikoli na celé hvězdičky a hodnocení ke komentářům, klidně fakultativně. Proč není moje číselné a slovní hodnocení logicky svázané ? Pokud budeš stejně dělat seznam s hodnocením, tak už může být rovnou u jednotlivých komentářů, protože u titulů s velkým počtem hodnocení to pak bude nepřehledné. Pro neznalého čsfd tedy, je tohle matoucí ? : http://www.csfd.cz/uzivatel/33472-jconnor/komentare/ nepřijde mi, byť jsou u většiny 3*.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš7.2.2012 13:24* Připomínky a návrhy
  To zní rozumně a půjde se do toho ? Dosáhne se tak alespoň nějaké hierarchie mezi tituly. A ještě 1 věc, bude vidět hodnocení ** také u jednotlivých uživatelů a jejich komentářů, případně nějaký seznam, ale to už je pohodlnější to vidět rovnou u komentujících. Vím, že zase někdo přijde, že si mám číst celý komentáře, ale jde o onu hvězdičkáři vzývanou rychlost. Prostě mě třeba rychle zajímá kolik dal můj oblíbený hodnotící a nechci si zrovna pročítat, že panel na straně 357 se mu moc nelíbil a o dvě strany dál udělal překladatel botu. A jen na závěr k problému 5/10, navrhuju pořád tu anketu, stejně už se s tim nehne, ale aspoň uvidíme, jak to tedy v tom globálu je a jen pro klid mé rozhárané dušičky, v čem konkrétně se ta stupnice 1-100% neosvědčila? Causa Fry a Donald je mi známa.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš6.2.2012 13:30* Připomínky a návrhy
  Přeci jen musím ještě reagovat. Kefalín se měl zamyslet politicky, my globálně :) Pro koho globálně ? Oni jsou také nějací zapálení čtenáři komiksů, kteří zde nejsou přihlášeni? Kolik je těch, kteří si čas od času koupí komiks, přihlášeni na CDB nejsou a jukají sem pro inspiraci a "škála 10" by pro ně byla příliš složitá ? To jestli teď nepřecenil svůj zázrak někdo jinej. Sice nikoho z Vás osobně neznám, ale CDB beru díky její žánrovosti jako rodinnou záležitost, takže ne "já,já,já", ale MY, MY, MY. Kdybych tady byl na 10 jedinej fanda, tak už dávno držim hubu a krok. Ti hypotetičtí diváci toužící buď po rychlé informaci mají celkové hodnocení, myslím, že číslo v % je stejně srozumitelné jako počet * a Ti, co tak touží individuálně pročítat názory druhých si je pročítat mohou a stejně tak se mohou vykašlat na čísla i na **. Anketu, anketu !!!
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš6.2.2012 11:10* Připomínky a návrhy
  Já chápu, že je podstatnější komentář, než hodnocení. Nicméně, pokud se někomu nebude chtít něco psát, tak stejně stále napíše: další geniální dílo = 5 hvězd. Byla tu "škála 100", která je nesmysl, na tom se asi shodnou všichni, a teď je i 10 moc ? Myslím, že naopak, maximální čísla časem upadají, čím víc hodnocení, tím menší průměr, protože 1 hater hravě srazí hodnocení 10 fanoušků. Myslím, že Fryovu 100 % posedlost Donaldem hravě vyřešilo počítání hodnocení od 5 hodnotitelů. Hele já už končim, jde v podstatě o prd, někdo prostě chce mít větší svobodu hodnocení, někdo ji nepotřebuje, takže by od Vás bylo tolerantní, abyste nám ji vy pětihvězďáci nechali :)))) Anketu, anketu !!!
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš6.2.2012 10:29* Připomínky a návrhy
  Zack: áha už to vidim a taky vidim přetřásání jakéhosi "hocnocení" uživatelů, to prosím nezavádět... stačí mi letité zkušenosti z čsfd, kde tamní body jsou min. ze 3/4 za všechno možné jen ne za kvalitu komentářů či práci pro DB. Nechme tohle sociální emíčko ostatním webům, "rovnostářství" je další z velmi sympatických věcí na CDB //// erik: Bleaurghh. Klasika, zastánci "škály 10" jsou hnidopiši a zastydlí matematici..škála 10 je naprosto běžná a používaná i v hovoru. Ano, 5 * k vyjádření sympatie stačí, na to ve finále stačí i tlačítko líbilo/nelíbilo. A nejsme na čsfd nebo imdb, rychlou orientaci v hodnocení filmů potřebuje slečinka co postává ve foyer multikina s iphonem a neví rychle na co má zajít, CDB je trochu něco jiného.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš6.2.2012 08:58* Připomínky a návrhy
  Nejni problém, klidně si svejch 1.000 hodnocení projedu (jako fakt), ale kde jsou ? Stejně jako celková čísla mé sbírky atp. To už v profilu nebude ? ... Škála hodnocení je evergreen všech databází. Jasně, že zdejší stomístná stupnice byl trochu úlet, na druhou stranu 1 (jasně že z mnoha :) ) věcí, která se mi na CDB líbila byla svoboda hodnocení. 5* = 100 % - absolutorium, 4* = 80 % - nadprůměr.... postrádám prostě 4,5* = 90 % - vynikající, ale ne nedostižné. A nechci slyšet, že si zvyknu, protože člověk si zvykne pomalu na všechno, třeba i na to kdybyste to vypnuli :)
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš13.1.2012 09:36* Připomínky a návrhy
  A nechcete je vést alespoň nějak odděleně? Tohle je otevření stavidla a voda skončí bůhvíkde...
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš13.12.2011 15:39* Připomínky a návrhy
  Já taky ne a asi to tak bude, ale chápal jsem to tak, že je to ofiko součást názvu (např. proto, aby to odlišilo Michela jako osobu nebo je to v pádu: Vydavatelství Albina Michela) http://en.wikipedia.org/wiki/%C3%89ditions_Albin_Michel
  http://www.facebook.com/pages/%C3%89ditions-Albin-Michel/103126576394100
  ale jinak jde samozřejmě o nepodstatný detail, jen mi na to padlo oko, když jsem komiks projížděl kůli komentáři
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš13.12.2011 11:30* Připomínky a návrhy
  Komiks http://www.comicsdb.cz/comics.php?id=813 vydalo původně nakladatelství celým názvem "Éditions Albin Michel". Vyplývá z tiráže i googlu.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš2.12.2011 12:17Sběratelský klub
  96kb to je teda morda...
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš18.11.2011 08:19* Připomínky a návrhy
  Lenny: Připojuju se. Pěkná sviňárna mimochodem.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš18.11.2011 08:15* Připomínky a návrhy
  Chápu Vaše pohnutky, ale pak by bylo vhodné ponechat obě ceny (sběratelskou i původní), protože původní je alespoň přesná, sběratelská je hodně relativní. Já osobně takovéhle ceny v drtivé většině případů dávat odmítám. Nedávno jsem např. koupil 5. Arenu asi za 40,-, ale viděl jsem ji někoho na aukru opakovaně prodat i za 250,-, podobně např. se Saudkovou trilogií kolem Modré rokle, kde jsem kupoval 200,- za kus, sběratelská cena zde začíná na 500,-, nákupy v LK atp. atp.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš11.7.2011 12:09Pindárna
  vasek: Bohužel, už je v krabici... ne vážně, ještě stále čekám na nahození celých komiksů, takže by mě ani nenapadlo zasírat něčí poštu skenama titulů, které tu už jsou. Napiš mi tedy svůj email a požadované parametry obrázků (můj je v profilu).
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 1641 (cca 220180 Kč)
Mám: 1686 (cca 219731 Kč)
Chci: 27 (cca 797 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0