Redaktor Komiksových bublin - http://www.youtube.com/channel/UC599baJTsZUUhvWiYQYpPEQ
Instagram - http://www.instagram.com/lenny.rhodes/
Recenzent, přednášející a expert (nejen) na Marvel Comics.
 • Lenny
  Lenny mecenáš19.9. 09:27Batman: Svět
  Z hlediska DC skvělý marketingový tah a sourcing talentů. Tvůrci ze 14 zemí dostali za úkol vytvořit krátkej příběh, kde k nim Batman zamíří na návštěvu. Na výsledek jsem byl dost zvědavej a bohužel jde o sborník, kterej stojí primárně na kresbě.

  Vytvořit funkční kraťas není žádná sranda, ale zrovna u Batmana už mnozí borci ukázali, že to jde (viz kultovní Black & White). Je tu hezký mix výtvarných stylů, ale scénáristi se drží sakra při zemi a víceméně pořád točí tu stejnou formulku. Body za odvahu jdou akorát do Ruska a +- i k Japoncům, kde to ozvláštňuje pohled civila.

  Dostáváme tak mix dvou přístupů:
  a) Batman po něčem/někom pátrá, město je kulisa
  b) rveme do komiksu co nejvíc našeho města a památek, do toho tam něco dělá Batman

  Čekal jsem krapet odvážnější sborník.
 • Lenny
  České vydání nemám, takže nehvězdičkuju, ale Spider-Man / Human Torch je naprostá špička a must-have!
 • Lenny
  Květiny pro Rhina patří k tomu nejlepšímu ze Spider-Man's Tangled Web. Kvůli nim to stojí za pozornost.
 • Lenny
  Hrdiny ve sračkách mám rád, a tady dostávám hned dvojitou porci. Líbí se mi, že Krul ukazuje, jak na stejnou událost reaguje víc postav (zainteresovaní hrdinové Star City i "vzdálenější" Liga) a emoce tu fungují skvěle. U prvních sešitů mě štvala kresba, v Rise of the Arsenal je naštěstí už dobrá.
 • Lenny
  Titání byli nečitelná slátanina, tohle je aspoň nudnej průměr. I když to vyšlo v roce 1983, připomíná to týmovku někdy ze šedesátek. Členové Outsiderů jsou sakra nezajímaví a všechny aspoň trochu slibný nápady jdou okamžitě ke dnu. Např. hrdina nemůže používat své schopnosti kvůli psychickému bloku. To je docela originální. Jenže je to komiks pro děti, takže se to vyřeší na jedné stránce stylem "A zkoušel jsi nemít depresi?"

  Batman je tu místy šíleně out of character, nemá problém spolupracovat s vrahem a hlavního záporáka nechá zlynčovat. DAFUQ?
 • Lenny
  Klasickej trope "hrdina s vymytým mozkem" obalenej tunou kosmickýho bulštiu. Donnu Troyovou moc neznám, podle všeho má X retconovaných originů, s kterýma Jiminez nějak pracuje, a já se absolutně nechytal. Jsou tu vesmírní Titáni (aka narcističtí blbci), kteří mají cíl A, ale přitom dělají B. Je tu hromada Mladých Titánů, která dělá křoví . Je tu spousta nudných keců a jakože velký finále, který bylo totálně o ničem. Ať už to DCKK skončí, výběr je poslední dobou fakt peklíčko.
 • Lenny
  Lenny mecenáš30.7.2020 10:26DC komiksový komplet #092: Legendy
  Takové hodně zředěné God Loves, Man Kills. Legendy sjednocují DC vesmír po první Krizi, zamýšlí se nad podstatou hrdinství a představují nové postavy. Proti hrdinům stojí Darkseidův populista, naštvaní lidé vyráží do ulic a bohužel to opět musí sklouznout do té roviny, že ve finále potřebujeme protivníka, do kterého jde praštit.

  Je to přesně čtení "neurazí/nenadchne", zpracování vážnějších myšlenek tu skřípe (resp. je podáno hodně jednoduše).
  EDIT: Ne, musím jít na 2*. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc to nefunguje.
 • Lenny
  Lenny mecenáš25.6.2020 14:08Leonardo #10: Souboj géniů
  Pěkná hravá kresba, ale na mě až moc dětský humor.
 • Lenny
  Velmi průměrný kousek, který se zoufale snaží být něčím větším.

  Záporák-telepat chce se svým mimozemským světem zničit zemi, a tak Superman šikuje hrdiny do protiútoku. Část se mlátí v ulicích Metropolis (aka výplňové scény), část letí bojovat přímo s padouchem a jeho telepaticky ovládanými pohůnky. Prostě průměrná žánrová zápletka, která může fungovat jako fajn odpočinkové čtivo. Jenže nefunguje.

  Nejvíc drhne asi panelování. Kresebný styl je seklý v osmdesátých letech a zoufale postrádá moderní vyprávěcí postupy. Epické rubačky tu tak působí dost nudně a nesourodě, potřebu cpát bubliny do každého panelu snižuje jinak dynamické tempo.

  Druhý problém jsou charaktery, které tu vlastně skoro nejsou. Kdyby tu místo Captaina Marvela, Kovových lidí nebo Big Bardy byl kdokoliv jiný, vyjde to na stejno. Jediná role většiny postav je v tom, že mlátí emzáky a pronáší zaměnitelné fráze. Větší prostor dostávají pouze "antihrdinové", ale jsou sakra nezajímaví. Meh.
 • Lenny
  Lenny mecenáš24.4.2020 00:50Hellboy: V Mexiku
  Klasickej Hellboy "bum bum příšera", ale mexický zasazení tomu strašně sekne. Jak píše karl, táhnou to hlavně Corbenovy delší povídky, kde si Mignola pohrává s luchadory a celé to má tu správnou atmosféru. Přímočarý Rakvář zaujme hostujícími kreslíři, zbylé dva kraťasy slabota.
 • Lenny
  Lenny mecenáš22.4.2020 18:48Nezkrotný Berserkr #01
  Od komba Lemire + "Conan" v současnosti jsem čekal víc. Je to příjemná jednohubka, ale nic moc se v ní vlastně nestane a velkoměsto je zoufale nevyužitý. Deodata mám moc rád, dvojstránky jsou parádní, ale rozkouskování panelů je místy zbytečný. 3,5*

  EDIT: Pořád musím nad Berserkrem přemýšlet, jestli mu těma 3* nekřivdím. Rozhodně to vyčnívá při srovnání s jinými "průměrnými" komiksy - postavy fungují, vývoj vztahu je přirozený a kresba parádní. V tom co Lemire udělal není nic špatně (dobře, barbara nijak nerozhodí Manhattan, ale to je tak jediný), mně tu ale chybí děj.
 • Lenny
  První setkání Supermana a Shazama. Čte se dobře, ale ničím neoslní. Zajímavý náběh ze závěru bohužel zůstává nerozpracován.
 • Lenny
  "Kéž bych takhle uměl psát komiksy." - Alan Moore
  "Pro jeho fantazii bych vraždil." - Neil Gaiman

  Jirka Král, nenápadný komiksový časopis, který vychází už 3 roky a vypráví příběhy na první pohled obyčejného chlapce. Dětský čtenář však nemá šanci pochopit všechny nuance a skryté významy Jirkova světa a jeho propracovaných (až lemireovských) postavy. Vždyť kolik lidské tragédie v sobě nese postava opilce, který se v McDonaldu dožaduje svíčkové! Tento muž si prožil těžký den a chce se prostě najíst...Jeho srdceryvná replika "Máte svíčkovou?" dojme i toho největšího drsňáka. Jirka (bohatý Youtuber) pak enšpíglovsky pokrm koupí ve vedlejším podniku a na opilci vydělá 200 Kč. Mistrná kritika kapitalistické společnosti zabalená do komiksu pro děti! Bravo!

  V knize je 35 příběhů a bohužel se nemohu rozepsat o každém z nich. Jirka je však přelomový v mnoha ohledech. Znáte japonský žánr "slice of life"? Tyhle příběhy jsou mnohem dál a často postrádají jakoukoliv pointu nebo katarzi! Jirka hraje Pokémon GO!; Jirka má drona; Jirka venčí psa. Dokonalá reflexe všednosti a prázdnoty našich životů.

  Autor dále boří klasické schéma vyprávění. Po expozici a kolizi totiž nepřichází krize, nýbrž příběh zničehonic končí. Jaký to výsměch všem literárním snobům! Jirka se třeba dozví, že jede do Mexika. Ano, on tam nejede! Celý 5stránkový příběh je pouze o tom, že se DOZVÍ, že jede do Mexika a nejdřív tomu nevěří, a pak věří. Těšíte se na exotické dobodružství? V letadle je konec! V Londýně na youtuberské akci se Jirka touží setkat s Drogbou a je z rozhovoru strašně nervozní. Jakmile fotbalista přichází, příběh opět končí. Tolik prostoru pro rozvoj dětské fantazie, krása.

  Knihu ILUSTROVALA Pavla Navrátilová, velmi skromná paní, protože její jméno je schované až úplně vzadu.
 • Lenny
  Stan Lee vzpomíná na své dětství, nástup do Marvelu i zrod těch největších hrdinů. Komiksová histore podaná zábavnou formou.
 • Lenny
  Lenny mecenáš23.12.2019 09:09Temné noci - Metal: Temný vesmír
  Tohle Snyder přepískl. Naivně jsem čekal, že když se 2 knížky něco pomalu buduje a připravuje, čeká mě velkolepé finále... Místo toho se tu pomalu co 2 stránky objevují nová pravidla, postavy, artefakty a nedává to smysl. Kryptonitový infinity gauntlet nebo Lady Blackhawk? Proč ne, prostě to tam dáme, ať je to epičtější. Jo a a Morrison psal vlastně Multiversity, tak to v závěru musíme nějak propojit a dáme tam ještě Ultimu Thule... Od půlky jsem rezignoval na snahu hledat v tom logiku.
 • Lenny
  Pečlivě zmapovaná historie Čtyřlístku a tvorby pana Němečka. Analytické texty nečekejte, Pavel Kořínek je čistě popisný (což je občas na škodu).
  Více na: http://www.youtube.com/watch?v=dtBn1c8ipPE

 • Lenny
  Lenny mecenáš10.12.2019 09:50Sabrina
  Bohužel jsem nepochopil, co mi chtěl autor sdělit. Těch 200 stran jsem se docela pronudil.
 • Lenny
  Vezmeme hromadu postav, necháme je mlátit mezi sebou, a potom do záporáků. Wow, tak originální.
  Tohle čtení jsem protrpěl.
 • Lenny
  Lenny mecenáš16.11.2019 17:13Mera: Proti proudu
  YA mě příliš nebaví, díky popálení Batmanem: Náměsíčnicí jsem naštěstí věděl, co +- čekat. Něco funguje, něco strašně drhne. Celá xebelská kultura je souš přes kopírák, autoři asi byli vymyslet něco vlastního (nebo vykrást jiný aquamanovský komiksy). Moc se mi líbí barvy, kresba je vzhledem k cílovce příjemná. Je to vlastně DC disneyovka (po dvou dnech máme velkou světovou lásku) a já disneyovky rád, takže s přivřenýma očima tomu dám 3*.
 • Lenny
  Tupá rubačka, ale skvěle nakreslená. Tenhle díl jsem si fakt užil
 • Lenny
  Lenny mecenáš19.10.2019 18:37Mezi řádky #09: Mýty mezi řádky
  Pěkné prolnutí obou světů, které ani jedné sérii nedělá ostudu a velmi mírně rozvíjí příběhové myšlenky Mezi řádků. Pokud Mýty neznáte, spíš doporučuju přeskočit - autoři se nějakým představováním postav vůbec nezatěžují a mnohem víc prostoru dostávají Willinghamovi hrdinové.
 • Lenny
  Lenny mecenáš13.8.2019 19:24Vei #01
  Příběh moc ničím nezaujal (totožnou zápletku božského turnaje má Brubaker v Iron Fistovi), kresba se mi nelíbila - na drsnej sever je to moc barevný a mangoidní. Všechny postavy vypadaj jako ženský, ledoví obři potom jako navijáci z Avatara.
  2,5*
 • Lenny
  Velký špatný. Banální zápletky, idiotský záporák téměř bez motivace, ošklivá a nepřehledná kresba v poslední části. Konec měl všechno spojit, ale nepovedlo se.
  Námět přitom není vůbec blbej.
 • Lenny
  Legie superhrdinů mi na celém Supermanovi přišla vždycky strašně pitomá, takže ke komiksu jsem přistupoval docela zaujatý. A není to dobré. Johns vykrádá Days of Future Past a místo aby nějak rozvíjel charaktery svých postav, neustále vrhá na scénu nové a nové hráče - ve výsledku je v tom akorát chaos a den po dočtení si pamatuju z dvacítky legionářů asi 2. Příběh má naprosto skvělej nápad, kdy populisté v budoucnosti překroutí Supermanův mýtus a využijí ho k extremisu - jenže Johns to jen naťukne a vlastně nijak nedořeší. A podobných otevřených věcí je tam bohužel víc, motivace některých aktérů navíc vůbec nedávají smysl a Frankovi nejdou ženský. Nuda, nuda.
 • Lenny
  Lenny mecenáš12.5.2019 20:48Avengers #01: Poslední návštěva
  Tohle je takové pěkné klučičí čtení - od začátku do konce je to obrovská mlátička s velkými vesmírnými paňáky, chvílemi jsem měl nostalgický pocit, že koukám na Power Rangers a bitku megazordů. Aaron bohužel strašně tlačí na nótu osudovosti a vážnosti celé stiuace, aby se to nakonec vyřešilo docela jednoduše + by příběh mohl být kratší (6 sešitů mlácení je strašně moc). Spokojenost, jen úplně nevím, čím chce po tomhle úvodu zvednout laťku.
 • Lenny
  Lenny mecenáš6.5.2019 08:55Jack Russel - Zachránce planety
  Na Jacka jsem náhodou narazil v knihovně. Kresba je moc pěkná a hravá, je tam spousta povedených vtípků co potěší i dospěláka, ale hlavní zápletka trpí překombinovaností - matlá do sebe zlý energetický monopol, ufony, cestování v časem a X dalších divných podlinek. Řešení problémů je občas WTF (v městském akváriu vypadne proud a ryby nemaj kyslík, hrdinové vrazí do obří nádrže hadičku a střídají se v dýchání vzduchu do vody - díky tomu se dostanou do novin jako hrdinové) a sem tam se použije deus ex machina, ale jako celek to docela funguje.
 • Lenny
  Lenny mecenáš6.4.2019 18:11Hellboy: Půlnoční cirkus
  Milá jednohubka. Při nákupu jsem taky brblal nad poměrem cena/výkon, ale po přečtení nelituju. Tohle chci mít v knihovně.
 • Lenny
  Dan Slott mi jako autor sedí, bavil jsem se.
 • Lenny
  AA je moje velká srdcovka. Skvělé postavy, dospělá témata, krásné zasazení do marvel vesmíru.
 • Lenny
  Lenny mecenáš23.2.2019 00:10Mickey na Dunaji
  Tak v LK už je to za 29 Kč.
  2 český rodiny jedou v létě 1968 do Rumunska, aby je přepadly srpnový události.
  Scénář je někde na úrovni fanzinu, vůbec neví, co chce vyprávět. Postavy jsou strašně jednoduché, druhá rodina má minimum prostoru a děj je až příliš zkratkovitý, aby něco sdělil. 64 stran o ničem, druhá hvězda za docela zajímavou kresbu.
 • Lenny
  Strašně nevyvážená věc, která se tváří jako nenápadná minisérie a vypráví příběh hodný eventu.

  Ultimátní záporák kydlí přátelé/známé hrdinů, a část z nich se proto rozhodne být drsnější a proaktivnější. Prostě to temný DCčko, žejo, navíc v duchu tradice posledních dvou krizí. A tady mám první problém - ta snaha o realističnost + hrdinové co mučí záporáky mi neseděla. Fungovalo by to jako Elseworld, ale hádám, že JL po pár číslech spadla zase do statusu quo. Když si vzpomenu jaký haló bylo kolem vymazání mysli z Identity Crisis, tohle by supráci rozjdejchávali strašně dlouho. (resp. za rok přišel Flashpoint, takže následky asi moc nebyly).

  Další problémy se pak nabalují - zbytečně moc postav, rozvleklý děj, střídání kreslířů... těch pár zajímavých momentů se ztrácí pod horou bullshitu (linka gorily a Starmana je strašná). Konec dostane trochu grády a zvažoval jsem 3*, ale ne... k tomuhle komiksu se patrně nikdy nevrátím.
 • Lenny
  V roce 1997 (asi) super pláštěnky, dnes tuctová žánrovka bez větší nápaditosti. 2,5*
  http://www.youtube.com/watch?v=yaP2JstcqSk
 • Lenny
  Skvělej origin, v určitých částech by prospělo zvýšit tempo.
  Víc na http://www.youtube.com/watch?v=aybTlxqTJHI
 • Lenny
  Lenny mecenáš9.1.2019 11:29Umbrella Academy #02: Dallas
  Bizarní, místy zbytečně zkratkovité, zábavné.
  Více na http://www.youtube.com/watch?v=4DHiPXRgg9Y
 • Lenny
  Chaotická hrůza hrůz, nejhorší věc z DC kompletu. Díkybohu, že jsem nešel do deluxky.
  Podrobněji na http://www.youtube.com/watch?v=jdhksCMZ_oM
 • Lenny
  Skvělá práce s Wally Westem, pěkně budovanej příběh, ale nějak nechápu jedno zásadní rozhodnutí u záporáka. Fajn komiks. 3,5*
  více na http://www.youtube.com/watch?v=-eIh--bVI5k
 • Lenny
  Lenny mecenáš14.11.2018 00:31Punisher MAX #01: Kingpin
  CZ verzi jsem nečetl, ale tohle je jako nejlepší Punisher!
 • Lenny
  Lenny mecenáš15.10.2018 13:38James Bond #03: Hammerhead
  Od Andyho Diggla jsem čekal víc. Změna kreslíře pomohla, příběh má fajn tempo, ale moc ničím nepřekvapí.
  Víc na http://www.youtube.com/watch?v=cd-_eMaXGpQ
 • Lenny
  Lenny mecenáš6.10.2018 09:22Pět neděl v balóně
  Povedené zpracování, z kterého krásně dýchá stará atmosféra. Škoda občasné zkratkovitosti a epizodičnosti.
 • Lenny
  Lenny mecenáš5.10.2018 13:35Útok titánů #03
  Tak jsem si v knihovně půjčil další titány a nic moc se němí. Furt je to hnusně nakreslené, furt se tam skoro nic neděje (aneb dvousetstránková knížka posune děj míň jak jeden US sešit).
 • Lenny
  Lenny mecenáš5.10.2018 13:33Gunsmith Cats #01
  Ujeté, zábavné, akční, byť pořád na jedno brdo. Ze začátku má Sonoda docela problém s akčními scénami (echt nepřehledné), ale jde vidět postupné zlepšování.
  Bavilo, 3,5*
 • Lenny
  Nemůžu souhlasit s kolegy, podle kterých Odkaz ničím nepřekvapí. Waid má hromadu skvělých nápadů, kterými oživuje relativně nudný Suprákův origin a přimíchává do něj marveláckou "moc a odpovědnost", která tam setsakra sedne. Od Kentových po Luthora - bomba.
  Podrobněji na: http://www.youtube.com/watch?v=fO8FZjZ-5-o
 • Lenny
  Lenny mecenáš8.9.2018 14:59Netvora #01: Probuzení
  Objektivně má Netvora všechno, co by dobrej komiks měl mít - neploché postavy, zajímavý svět s vlastní historií a mytologií, záhady a docela unikátní styl kresby. Přesto mi v ní chybí "něco", co by z toho dělalo výjimečné dílo. 3,5*
  Podrobnější rozbor na: http://www.youtube.com/watch?v=Wm6jdbUGu9A
 • Lenny
  Lenny mecenáš2.9.2018 11:01Z neznámého světa a další příběhy
  Tohle se Kriekovi fakt povedlo - Innsmouth a Barva z kosmu jsou dokonalé adaptace, které zachycují lovecraftovskou atmosféru, ale nabízí úplně jiný zážitek ze čtení. Kratší povídky bojují s převodem do komiksu, ale furt si drží úroveň. Skvělé!
  Více na: http://www.youtube.com/watch?v=Ha-IKeIapU4
 • Lenny
  Milostný dopis Stevea Engleharta starému Batmanovi ze Zlatého věku.
  http://www.youtube.com/watch?v=1ObcxLT6V0g
 • Lenny
  Absolutně nevhodnej komiks pro DC komplet =(
  http://www.youtube.com/watch?v=BRLxGftMirE
 • Lenny
  Lenny mecenáš24.7.2018 11:27Wonder Woman #03: Vůle (paperback)
  Super Wonderka, partie je hezky rozjetá, jen by to chtělo zrychlit tempo.
  Více na http://www.youtube.com/watch?v=tcq3SH0BrfI
 • Lenny
  Průměrný superhrdinský blockbuster se všemi svými klady (krásně nakreslné dvoustránky) a zápory (tie-iny, všichni řeší problémy hned pěstmi atp.).
  Víc na http://www.youtube.com/watch?v=_YaJ33fVIfk
 • Lenny
  Perfektní Moebiův profil - střídají se žánry i kresebné styly, výborné i slabší příběhy.
  http://www.youtube.com/watch?v=0zF-8SW4TkA
 • Lenny
  Lenny mecenáš7.7.2018 14:27Tajemství starého domu
  Tak tohle se opravdu nepovedlo, úplně zbytečný remake.
  Více na: http://www.youtube.com/watch?v=M9WJWUEMU_E
 • Lenny
  Lenny mecenáš25.6.2021Koupím
  @Rosino: Kdybys ho náhodou chtěl v angličtině (3x Hardcover), tak ano :)
 • Lenny
  Lenny mecenáš15.3.2014Prodám
  Prodávám komiksy v angličtině (+ to co mám v "Nabízím"):
  Joker HC - 350
  Marvel Zombirs TPB - 200
  Ultimate Spider-Man 1 TPB - 200
  PunisherMAX - Bullseye HC (Aaron) - 400
  Wolverine Weapon X: Insane in the Brain HC (Aaron) - 400
 • Lenny
  Lenny mecenáš26.3.2013Prodám
  Aktualizoval jsem "Nabízím".

  Dál prodávám následující anglické věci

  Knihy
  Ultimate Power (oversize HC) - crossover Ultimates, Spider-Mana a FF
  Kraven's Last Hunt TPB
  Astonishing X-Men: Unstoppable (Whedon) TPB

  sešity
  silver sable and wild pack 1
  the defenders 1
  FCBD Green Lantern 2011 (big planet comics)
  FCBD 2012 The New 52 (BPC)
  Marvel Point ONE
  Mister Terrific 2 (New52)
  Thunderbolts (vol1) 11
 • Lenny
  Lenny mecenáš30.5.2012Prodám
  Prodám komiksy v angličtině - osobní přednání možno v Brně nebo na Crweconu (seznam komiksů česky je v "Nabízím"). Cena dohodou

  Astonishing X-Men: Unstoppable (Whedon) TPB
  Wolverine Weapon X - Insane in the Brain HC
  Ultimate Power (oversize HC) - crossover Ultimates, Spider-Mana a FF
  Simpson's Comics strikes back TPB
  Simpson's Comics Simps-O-Rama
  Simpson's Comics Big Bonanza TPB
  Spider-Man: Kraven's Last Hunt TPB
 • Lenny
  Lenny mecenáš9.10.2011Prodám
  mejl wobufet@seznam.cz

  gipsy 2
  koda 1,2
  alpha 1,4
  strygy 1,3
  vlad 1,3
  irs 1,2
  comicsové legendy 2 - Spider-Man 1 (rarita!)

  Anglicky
  Simpson's comic strikes back TPB
  Simpson's Comics parade TPB
  Kraven's Last Hunt TPB
  Astonishing X-Men: Unstoppable (Whedon) TPB
  Ultimate Power (oversize HC) - crossover Ultimates/Spider-Mana a FF
 • Lenny
  Lenny mecenáš26.11. 21:27Pindárna
  Pořídil jsem teď v BF Thorgala - Neviditelnou pevnost. Funguje samostatně nebo si musím načíst nějaké starší díly?
 • Lenny
  Lenny mecenáš5.11. 08:13* Připomínky a návrhy
  Fry: Nevím, jinak bych ho napsal. Jak KVS mixuje ty různé sešity, neodpovídá to bookům. Sešity 44-47 jsou A Death in the Family, sešity 56-57 Reborn.
  44-47 mám v TPB jako Spider-Man: Return of the Goblin
 • Lenny
  Lenny mecenáš4.11. 12:43* Připomínky a návrhy
  Ahoj, Komiksový výběr Spider-Man #054: Smrt v rodině není v originále Died in your arms tonight - to je úplně jiná knížka
 • Lenny
  Lenny mecenáš26.10. 15:48Pindárna
  Gmork: A necílí pan Vybíral hlavně na komiksáky, když prodává primárně přes svůj e-shop. Resp. jakými kanály (mimo Svět knihy) se dostane třeba Čtyřka k obyčejným smrtelníkům?
 • Lenny
  Lenny mecenáš26.10. 10:21Pindárna
  Jsem zmlsanej, velkoformátový brožky mě od nákupu strašně odrazují. Nechystá se náhodou v jedné knize Loiselův Petr Pan?
 • Lenny
  Lenny mecenáš13.10. 13:58Pindárna
  Tim Drake nikoho nezajímá, tohle je Superman - americká ikona. Že je to John 90 % lidí neřeší.
 • Lenny
  Lenny mecenáš1.10. 12:33Slevy, výprodeje, bazary
  Zrovna u Trystera beru HitHit jako marketingový kanál. Práva jsou koupený, překlad zaplacenej, tiskárna zajištěná...
 • Lenny
  Lenny mecenáš27.9. 14:49Sběratelský klub
  deefha: Zas to bude seřazený "chronologicky"
 • Lenny
  Lenny mecenáš9.8. 15:23Srazy, cony, festivaly
  seneke: Zkus se na mangisty spojit s Torenem, mohl by pomoct
 • Lenny
  Lenny mecenáš1.8. 18:42Pindárna
  disclose: Vypadá to na Scrooge´s Quest z devadesátek. Aneb kašleme na osvědčený kačeří autory, vezmeme televizní seriál a hodíme ho Marvu Wolfmanovi. Pokud mermomocí chtěli vydávat DuckTales, asi vybrali to nejlepší (ne, že by bylo úplně na výběr).

  Egmontí úpravy se bojím. Děsí mě už to, že k devadesátkové sérii dávají moderní cover z DuckTales of Boomu (2015).
 • Lenny
  Lenny mecenáš29.6. 10:43Nakupujeme venku
  Matthew: Prolínání reality s magickým/iluzorním světem.

  Menší spoiler: cca 85 % komiksu jedou 2 holky v autě a povídají si, pak se do toho v závěru začne cpát magická linka a strašně mi to tam nesedlo.
 • Lenny
  Lenny mecenáš29.6. 08:37Nakupujeme venku
  Are You Listening je příjemná civilní LGBT konverzačka. Trochu mi to pokazila závěrečná část, kam autorka zničehonic vráží magickej realismus
 • Lenny
  Lenny mecenáš4.6. 07:42Pindárna
  Před dávnými časy 2 navazuje minimálně. Staré komiksy byly dělané tak, aby čtenář mohl začít odkudkoliv.
 • Lenny
  Lenny mecenáš13.5. 12:43Povinná četba
  Taky bych ocenil možnost vypnout polský klub :))
 • Lenny
  Lenny mecenáš10.2. 09:30Povinná četba
  Denis: Za mě je to děsně přeceňovaný a dost to zestárlo, ale objektivně jde o jeden z historicky nejdůležitějších komiksů s Batmanem. Znát bys to měl.
 • Lenny
  Lenny mecenáš8.2. 08:37Pindárna
  Komiksový komedii jsou hrozně ošemetný. Šel bych do stripů (Calvin, Garfield).
 • Lenny
 • Lenny
  Lenny mecenáš15.1. 08:34Povinná četba
  ArmadOon: Máš v tom všechno, včetně hromady zbytečných tie-inů :). Samozřejmě to počítá s tím, že máš načtené věci předem jako Crisis on Infinite Earths, ale event je tam kompletní.
 • Lenny
  Lenny mecenáš2.1. 19:02* Připomínky a návrhy
  Technická k vyhledávání: Když jsem dneska zadal "Příběh O", našlo mi to spoustu komiksů, akorát Příběh O ne.
 • Lenny
  Lenny mecenáš10.12.2020 08:43Pindárna
  TOP komiks desetiletí nevím, ale změny českého komiksového trhu byly za posledních 10 let opravdu divoký. Ať už je to rozjezdem mangy, větším zájmem o Evropu nebo příchodem kompleů.
 • Lenny
  Lenny mecenáš15.11.2020 20:24Pindárna
  SSP: Hele, já nevím - když je ve všech komiksech s Batmanem Court of Owls překládán jako Soví tribunál, asi si nebudu kvůli jedné zmínce honit překladatelské ego a vymýšlet nový ekvivalent, protože je lingvisticky víc správně. Záporák tam říká "My Court is not abandoning Gotham" a mluví samozřejmě o celé organizaci, ne o nějakém úzkém vedení. Tohle je ale spíš věc na redakci.

  Překlad za mě není katastrofální (nereklamoval bych to kvůli tomu), ale pár kostrbatých Bublin mě hned praštilo do očí.
 • Lenny
  Lenny mecenáš15.11.2020 12:42Povinná četba
  Spacecore: Vidíš, to bych si už mohl dočíst. Mám za sebou tuším 2 booky (víc toho tehdy nebylo) a hodně bavily. Jediná sérka, co trochu víc vysvětlovala Multivers po Secret Wars.
 • Lenny
  Lenny mecenáš15.11.2020 12:21Pindárna
  Doppelganger: Říkal jsem si u čtení to samý. :(
  Doslovný překlady z AJ, pasiva, neznalost reálií (Soví dvůr místo tribunálu)... To je fakt tak těžký zaplatit kvalitního redaktora?
  Dost mě děsí Novotný u KVS Spideyho - dělal na egmontovských Spider-Manech a ty byly po stránce jazyka příšerný (legendární "Je čas na clobberina")
 • Lenny
  Lenny mecenáš11.11.2020 11:40Srazy, cony, festivaly
  Fimi: Počkej si radši na info od orgů, ale pokud bude Aaron normálka v artist alley, tak by to neměl být problém.
 • Lenny
  Lenny mecenáš11.11.2020 11:13Srazy, cony, festivaly
  Norri: Hele, mám zkušenosti s USA, tam se tohle neřeší. Běžně byli přede mnou ve frontě lidi s celým runem v sešitech. Pokud autor nekreslí do knížky a nepíše věnování, je to navíc hodně rychlý (rychleji podepíše 10 věcí než se s tebou vyfotí).
 • Lenny
  Lenny mecenáš10.11.2020 12:37Srazy, cony, festivaly
  Pokud vyrazím na Comic con, potáhnu kufr omnibusů. :D Někdy to auto fakt chybí.
 • Lenny
  Lenny mecenáš3.11.2020 16:26Pindárna
  Na tohle téma psal tuším Jirka Pavlovskej kdysi na auditko, že je pro náš trh potřeba, aby postava v komiksu odpovídala své filmové verzi. Proto tu třeba nikdy nevyjde Immortal Hulk :). U Visiona podle mě dost záleží na seriálu, ten se má Kingem přímo inspirovat.
 • Lenny
  Lenny mecenáš8.10.2020 12:40Pindárna
  Fimi: To nejde srovnat. Millar má jen 2 větší příběhy - výbornýho Old Man Logana a dost fajn Enemy of State.
  Aaron má těch booků snad 10 a kolísá mu to. Mám rád Insane in the Brain nebo trilogii kolem pomsty, ale jiný příběhy byly meh (návrat do Japonska).
 • Lenny
  Lenny mecenáš6.10.2020 08:03Sběratelský klub
  Yop, Royal City i Miracle jsou na wishlistu.
 • Lenny
  Lenny mecenáš5.10.2020 11:11Pindárna
  Já jsem za jednotný pravidla - pokud překládám Jokera, měl bych překládat i Riddlera. Ze zažitosti jsme ale třeba v NHM nechávali Petra Parkera.
  Něco jinýho jsou tituly (v Marvelu třeba White Queen) a krkolomný názvy, kde je třeba "of".
 • Lenny
  Lenny mecenáš22.9.2020 12:29Sběratelský klub
  quetzalogg - ad běžný čtenář - koukni na produkci Crwe. Komiksy k seriálům, videohrám a filmům. Komiksy pro děcka, komiksy pro holky, young adult... Nic z toho primárně necílí na hardcore komiksáky a asi to funguje :)
 • Lenny
  Lenny mecenáš21.9.2020 14:26Sběratelský klub
  Ještě jedna marketingová věc. Běžný člověk absolutně nepochopí, že Přístav Země (Port of Earth Vol. 1-3) a Zatmění (Eclipse Vol. 1-4) je 7 komiksových knížek v jedné. To je vaše hlavní USP a úplně ho zabíjíte :).
 • Lenny
  Lenny mecenáš21.9.2020 11:48Sběratelský klub
  DR: "V Hithitu mame veskere potrebne informace"
  To jako vážně? Ten HitHit je úplně tristní. Nechci hejtit, ale jediná klíčová informace je, že "nadšenci vydají sci-fi, co bude mít 850 stran a bude v pevné vazně." Zbytek jsou prázdný fráze. Dejte do toho copy srdíčko, tohle nemá šanci zaujmout běžného návštěvníka. Neděláte Rebirth za 300 kila, ale cílíte na hardcore komiksáky, takže by to podle toho mělo vypadat. Bude překlad profesionální nebo taky "nadšeneckej"? Bude to malej nebo velkej formát? Jakej to bude mít papír? A vůbec... o čem ty komiksy kurde jsou? Že je to scifárna je fakt málo. Část o autorovi raději bez komentáře... Moje markeťácké srdce pláče. Jako zákazníka mě např. nezajímá, že tam bude exkluzivní obsah, ale chci vědět. co dostanu. Zlepšete to, kampaň teprve začíná :).

  "Radi mame otevrene moznosti, na tom snad neni nic spatneho." - No... mně by třeba sakra naštvalo, kdybych čekal zvětšenej formát a došla mi zmenšenina, protože měl vydavatel "otevřené možnosti."

  Teď se mi taky zobrazila FB reklama - proč necílíte rovnou na HitHit?
 • Lenny
  Lenny mecenáš21.9.2020 11:00Sběratelský klub
  Hoši, tohle je fakt strašně nešťastná komunikace. Máte drahej komiks a koukám, že vlastně ještě nevíte, v jakém formátu vyjde.
  V hithitu mi chybí strašně moc infa (překlad, lettering, už zmíněný formát). Exkluzivní bonusy pro český vydání jsou co? Úplně chybí ukázka přeložené stránky nebo něco, kde se můžu podívat, jak nové nakladatelství pracuje.
 • Lenny
  Lenny mecenáš4.8.2020 08:31Pindárna
  cyboy: Promyšlené to můžete mít sebedůkladněji, ale vaše prezentace je zatím příšerně amatérská. Já vám fandím, ale s tím málem co zatím máte jste měli s veřejným ohlášením zatím posečkat.
 • Lenny
  Lenny mecenáš28.7.2020 23:12Pindárna
  http://www.mightyboys.cz/
 • Lenny
  Lenny mecenáš21.7.2020 18:05Pindárna
  cyboy: Trochu dvojí metr. Waid je špatný, protože ignoruje předchozí run. Soule a Zdarsky jsou broci, protože ignorují Waida.
 • Lenny
  Lenny mecenáš14.7.2020 12:06Pindárna
  Ale vždyť to dává po Shadowlandu smysl. Matt zkouší novej přístup k životu a záměrně se chová sluníčkově a OoT. Během série samozřejmě narazí a celá tahle fasáda se zhroutí,
 • Lenny
  Lenny mecenáš13.7.2020 21:55Pindárna
  Jo hele, Adams ještě psal First X-Men, což má být taky blbost, ale nečetl jsem to.
 • Lenny
  Lenny mecenáš13.7.2020 19:50Pindárna
  DD od Waida je boží =P
  Napadá mě Civil War II, Wolverine: Sabretooth Returns a mimo Marvel/DC Youngblood
 • Lenny
  Lenny mecenáš2.7.2020 11:05Pindárna
  Anton Whatever: Bohužel ne. Vyšel první omnibus New Avengers od Bendise, na který navázal omnibus Secret Invasion (chybí v něm první book Mighty Avengers) a šlus. Nechápu... Celá první éra vyšla v klasických OHC, ale budou se blbě shánět

  - Avengers Disassembled
  - New Avengers 1-7
  - Mighty Avengers 1-2
  - Dark Avengers
  - do toho samozřejmě potřebuješ i Civil War, Secret Invasion a Siege
  - pak je ještě jedno OHC z Heroic Age
 • Lenny
  Lenny mecenáš2.7.2020 10:27Pindárna
  Bendisova éra, good old days :)
  Za mě v tom RO chybí Thunderbolts, ti jsou pro Osbornův nástup k moci docela klíčoví. Naopak tam je dost řad, které sice mají v názvu Avengers, ale pro celek nejsou důležitý.
 • Lenny
  Lenny mecenáš30.6.2020 19:56Fabula Rasa
  2020 byl na komiksy strašně silnej - TOP 3 u mě má Essex, Mrtvej svět a Bouncer
 • Lenny
  Lenny mecenáš30.6.2020 14:35Povinná četba
  Hawwwran - co Kačeři? Zlatá klasika Rosa/Barks?
 • Lenny
  Lenny mecenáš30.6.2020 08:33Slevy, výprodeje, bazary
  Brněnské levné knihy na hlaváku - čištění skladů, slevy -50 % na už levné věci. Komiksů mají jen pár - asi 4 díly Leonarda, nějaký Lucky Luke, Šmoulové, Sekorův Animuk, Skullboy 1
 • Lenny
  Lenny mecenáš21.6.2020 08:45Herní vlákno
  Injustice je zadáčo i na PS storu
 • Lenny
  Lenny mecenáš16.6.2020 20:31Sběratelský klub
  A proto je fajn mít na výběr :). Hellboy tu vyšel klasicky i kolosálně, nač ten hejt? Taky u nějakých sérií pokukuju po mignola-omnibusech, ale náš trh se s US fakt nedá srovnávat.
 • Lenny
  Lenny mecenáš16.6.2020 20:15Sběratelský klub
  Já jsem rád, že tu tenhle formát vůbec někdo vydává. Crwáci do toho jít nechtějí, tak aspoň CC.
 • Lenny
  Lenny mecenáš16.6.2020 09:06Sběratelský klub
  Fimi: Jenže proč si lidi kupují ve velkém kolosálky? Protože je to limitka. Buď to TEĎ předobjednáš nebo si to za rok budeš shánět draze na burzách - taky si trochu jako cyboy myslím, že úplně nezáleží na obsahu, ale na formě (byť všechny kolosálky kupuju). Kdyby šla Witchblade normálka do knihkupectví, prodejů bych se dost bál.
 • Lenny
  Lenny mecenáš16.6.2020 08:24Sběratelský klub
  Fimi a spol: Jak říkají vydavatelé, Češi si raději koupí 1 levnější díl než dražší deluxku (která při přepočtu na díl vyjde levněji). Už teď jsou pro spoustu lidí komiksy drahé a souborné vydání cílí akorát na skalní komiksáky. BBArt se sakra spálil u omnibusů, jak je na tom CC s prodeji Lary nevím (ale tam to táhne silná značka).
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 30 (cca 13621 Kč)
Mám: neveřejné
Chci: 94 (cca 4079 Kč)
Sháním: 75 (cca 3349 Kč)
Nabízím: 47 (cca 4825 Kč)
Osobní: 1 (cca 17 Kč)
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 42
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0