Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 2 další ukázky

Koupit
Nicolas Lash konečně našel tajemnou Josephine, ženu, která mu nenávratně zničila život téhož dne, kdy ji potkal, a stála ho nohu i většinu příčetnosti. Přesto se od ní nechává vtáhnout do ještě nebezpečnějšího podniku, který plánovala už celá desetiletí… a který pravděpodobně žádný z nich nepřežije.

Obsahuje sešity série Fatale #20-24

Scénář
Ed Brubaker
Art
Sean Phillips
Barvy
Elizabeth Breitweiserová
Obálka
Sean Phillips
Lettering
Ludmila Nussbergerová
Překlad
Richard Klíčník
Redakce
Mirka Jarotková, Pavel Kořínek
Žánry
detektivka, horor
ISBN/ISSN
978-80-7595-388-9 (BB/art s.r.o.)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
170 x 255 mm
Tisk
barevný
Váha
520 g
Stran
144
Cena
399 Kč
Originál
Fatale #05: Curse the Demon (Image Comics, 2014)
 • sedw
  Bohužel se musím shodnout s většinou komentářů níže. Po předchozích dvou dílech, kterým bych neměl co vytknout, pro mě byl závěr trochu zklamání. Příběh mi nepřišel tak napínavý jako ty předchozí, "snové" výlety mi přišly navíc. Samotný závěr mě nezklamal, sice nenadchnul, ale ve výsledku jsem byl spokojený. Jen to, co mu předcházelo, nebylo tak dobré, jako v předešlých dílech. Celkově ale tuto sérii rozhodně doporučuji a myslím, že se k ní ještě jednou vrátím.
 • faster86
  faster8619.1. 23:32Fatale #05: Proklít démona
  Z kořisti se stává lovec, série je ve finále. Kdyby celá série byla čistá noir Brubakerovina, tak je to úžasná věc. JENŽE tady se zamíchají bubáci a není to ono. Když je část příbéhu bez bubáků tak je to super, ale jakmile se objeví bubák nebo náznak mysticismu, nebo jak to nazvat, tak mě to možná bych řekl i odrazuje od čtení. Někdy je mix dobrý a múže být i lepší než samostatné dvě části, ale tady bych radši měl jen samotný noir.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 15:44Fatale #05: Proklít démona
  Tak jsem dostal tu facku. Jediné, co jsem tušil správně, že tohle bude závěr, resp. že tady dojde k rozuzlení bez otevřeného konce. Zde by se také dalo polemizovat, ale o tom to není. Místy jsem si říkal, jestli jsem dostal ten konec, který jsem očekával. Na druhou stranu jsem si zase říkal, jak jinak by to vlastně mělo skončit a nikdo už nechce velkou rubačku jako v Avengers. Tohle už lidi nebere, když jde o nesuprácké komiksy. Suma sumárum jsem se bavil od začátku do konce. S napětím jsem otáčel další stránky a dostal jsem, co jsem měl dostat. Silný a poctivý příběh ze života s trochou nadpřirozena a tajemna.
 • karl173
  karl173 mecenáš1.1. 17:20Fatale #05: Proklít démona
  Fatale je zvláštní mix všeho možného a zhruba někde uprostřed je pokroucený svět ve kterém se děj odehrává. Poslední díl je asi ze všech nejzvláštnější a o to hůř se hodnotí, když se totiž jedná o závěrečný díl, který by měl nadobro rozseknout veškeré otázky, které jste po celou dobu čtení této série měli. Ale přesto že jsou ty odpovědi celé pokroucené a nečisté, tak tam vlastně jsou a nějakým záhadným způsobem to na mě zafungovalo natolik, abych si řekl, že mi to takhle nejspíš stačilo. Možná je to ale jenom tím, že mě combo Brubaker/ Phillips zkrátka baví a to i když jim někdy tak úplně nerozumím. S přimhouření obou očí 4*
 • Spike
  Spike27.12.2020 15:47Fatale #05: Proklít démona
  Tak po posledním díle už můžu v klidu prohlásit, že z Fatale se moje absolutní zamilovaná srdcovka nestane, a i jako komplet je pro mě jen čtyřhvězdičkovou sérií. Což je pořád dobré, ale na takový Criminal to holt nedosahuje.

  Jak už jsem psal u předchozích dílů, všechny ingredience jsou na svém místě, a mix Brubakerova poctivého scénáře, Phillipsovy nádherné kresby (která tentokrát díky většímu počtu celostránkových panelů obzvlášť vynikne), noiru a hororu je něco přesně pro mě. Ale prostě jsem se do toho nedostal. Když se v minulých dílech děj odehrával v minulosti, byly to víceméně uzavřené příběhy které se nějak odehrály a dohrály. Teď když má přijít finále, vyvrcholení, mělo by to na mě nějak emocionálně působit, někomu bych měl fandit, někoho nenávidět, měl bych trnout nedočkavostí jak to dopadne. Ale najednou zjišťuji, že to se mnou nic moc nedělá. Josephine - i přes některá fakta co se teď dozvíme - je moc odtažitá a odlidštěná než abych si k ní vytvořil nějaké pouto. Nicolas, což má být hlavní hrdina, se díky ukotvení předchozích dílů v minulosti v příběhu objevoval tak sporadicky, že k němu nějaký bližší vztah taky mít nelze. O záporákovi se něco víc dozvíme až teď na konci, a stejně to není nic co by náš pohled na něj nějak změnilo. Odpovědi na palčivé otázky buď nepřijdou (nebo jsem si jich nevšiml) nebo jsou vcelku triviální a nepřekvapivé. Takže na konci žádné velké napětí ani zvraty, žádné velké emoce, akce ani pointa nebo něco co by změnilo můj pohled na celou sérii. Nebyl jsem z konce zklamán, nepřišel mi zlý, ale upřímně, to je spíš tím že mi bylo v podstatě jedno jak to s kým skončí. Kdybych si měl tipnout jak Fatale skončí, tenhle konec by byl mezi prvními co mě napadnou.

  Takže tak. Fatale je kvalitní série, mám ji rád a jistě se k ní jednou zase vrátím, ale láska to není. Myslím že i kdybych si všechny díly dal hned za sebou, moc by se tím nezměnilo. Fandům Brubakera i žánru určitě doporučuju, jsem spokojen, ale ne nadšen. Od toho tu jsou jiná díla. 7/10
 • Nezbi
  Nezbi14.12.2020 23:24Fatale #05: Proklít démona
  Poslední díl se mi po skvělých předchozích dílech vůbec nelíbil, jako kdyby autor nevěděl jak příběh zakončit. Předchozí části byly super záležitost, ale tohle mi vůbec nesedlo. Stejně dám 3* za kresbu a za to že jsem si předchozí díly užil.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš6.12.2020 00:48Fatale #05: Proklít démona
  Nebylo to špatný, ale od závěrečného dílu jsem asi čekal trochu víc. Kvituju, že jsme se dozvěděli i něco o pánovi s cthulhu držkou a snové sekvence/vize (nebo co to bylo) se taky celkem povedly (hlavně výtvarně). Celkově to ale bylo slabší než ostatní díly.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.12.2020 12:04Fatale #05: Proklít démona
  Tak trochu zklamání. Například předposlední díl mě samostatně bavil strašně moc plus se domnívám, že je série skvěle nakreslena a místy skvěle vyprávěna. Celkový příběh a jeho pointa mě však nikterak nezaujaly. Kdybych měl rodidla, asi by se neroztrhla.

  Celkový dojem: 50%
1020101
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.4. 19:52Fatale #05: Proklít démona
  Je fakt, že to působí zvláštně, když je jeden autor/autoři vydáván pokaždé jinak. Být to dlouhá série, viz Sága, tak proti vydávání po volumkách absolutně nic nemám. Takhle je to fakt škoda, že jenom 5 volumek vychází s ročním odstupem (vyjma volumek 4 a 5) formou tpb. Tohle by si zasloužilo jednu bichli jako u Zatmívačky.
 • esoes
  Velká, převelká škoda, že tohle dílko nevyšlo v jedné knize a roztahali to do x broží, navíc nevalný kvality. Zaloužilo by si to rozhodně větší formát a všechno pěkně v jedné knize, nemělo by to chybu, takhle to hodnotím ze strany BB artu , jako polovičatou práci.
 • Killingjoke
  Killingjoke mecenáš5.1. 13:38Fatale #05: Proklít démona
  Reckless je sice jednohubka, ale součástí tří dílného celku. v dubnu tedy vyjde druhá kniha Friends of the Devil a třetí někdy na podzim. A zatím je to zase fajn brubakerovina...
 • Fimi
  Fimi mecenáš5.1. 11:40Fatale #05: Proklít démona
  Od Brubakera ještě Reckless, jednohubka a pořád nevíme zda bb art vydá Kill od be killed, pak to Velvet samozřejmě a klidně bych do tohoto ranku dál i jeho Daredevila.
 • karl173
  karl173 mecenáš3.1. 23:14Fatale #05: Proklít démona
  Pulp by mohl klapnout hned letos. To nebude ani náročné na překlad a tisk, vzhledem k délce.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš3.1. 22:02Fatale #05: Proklít démona
  louza: Criminal bude mít asi ještě další dvě velké knihy. Nedávno jsem se na to koukal a teď vyšel "omnibus 3" a pořád v něm není všechno a příběhů pro další velkou knihu je pořád dost. Takže se máme na co těšit. Od Brubakera vyšla ještě uzavřená série Velvet a jednohubka Pulp. Třeba to tady také vyjde.
 • louza
  louza25.11.2020 14:00Fatale #05: Proklít démona
  Takže to dotáhli. Po špičkovém Gotham Centralu další skvělá uzavřená série. Bravo. Teď už chybí jen Kill or be Killed a jedna kniha Criminalu, která v anglofonních zemích vychází někdy v prosinci a máme veškerého podstatného Brubakera v kapse. Super a díky, BBArte.
Četl/a (54)
2scha, Anton Whatever, ben_bella, binnmode, calvin10, Const.ex, cyboy, Darker, Darth Raelchi, davidek, Doppelganger, faster86, fifas, Final, flipflop, Fox01, George Walker Bush, Giskard, Glumal, Hanussen, hellblazer, hypermlok, Jabba, jh666, jindroush, Kaluž, karl173, Kil-Khal, Killingjoke, lantan1, LookAss, mackin, Mamut12, Mariohurbanek, Matthew, MonsterGyre, oleav, petrSF, RadimNemec, rajot, rooty, RudyRod, schefik, sedw, Sir_Pete, Spike, the.kasztan, trudoš, Ukko, Valdaufinka, Velkej šéf, Wasps, Zbysek2410, zgrywus
(113)
2scha, Abe, Alfi, Anton Whatever, binnmode, bmc75, bo, Bob, burzum, buscheer, calvin10, Caylen-Tor, charvos, Const.ex, cyboy, D.K.Logic, DankoKonik, Darker, davidek, Deckard, Doppelganger, Elnie, farnhajt, faster86, fifas, filemon, Final, flipflop, Fox01, Glumal, Hanussen, hellblazer, herbert, HevyEli, Honzin, Horstik, hyba1991, invape, Jabba, Jak, jh666, jindroush, Kadin, karl173, Karolín78, Killingjoke, Kiwi1902, Knuckless, komik.sx, koudak89, Kouzelnik7, lantan1, LookAss, Lord Baltimore, Loxin, maara, Macek78, malylada, Mamut12, Mariohurbanek, Marvin, Matej-29, Matthew, mcleek, merhyx, mgeralt, mirec, Mitak, MonsterGyre, MP, mstefl, Nightmare, Noci, Norri, o2t2, Olesh, opytz, pearlxjam, pechna, perper, petrSF, Poseidon1978, puolpm, RadimNemec, raimi, rajot, Ricarderon, rooty, RudyRod, Rumburaq, schefik, Sir_Pete, Skot, Spike, Stara.kryta, start05, suricattaontheway, tacmud, the.kasztan, Tialster, Tomasino79, trudoš, tulipstros, Ukko, Valdaufinka, Velkej šéf, vishnar, vranakx, Wasps, xintax, Zbysek2410, Zdendy, zgrywus
Chce (25)
besikv, CSE_AC/DC, Dali, Draco nobilis, Fida, filosh, Fry, hahahoho, Himlik, illy, Infarkt, James, Jáňa, Light, Maty48, monocyt, monty.cl, OldaB, Premek, rockyt, Saran, sleepless, timek, tukak, yogi
Shání (3)
Al0f0k, CSE_AC/DC, mineralk
Nabízí (1)
Velkej šéf